Pesti Srácok

Péter "jóember", és aki ezt nem látja, az meg rossz

Péter "jóember", és aki ezt nem látja, az meg rossz

A jóemberkedési politizálásnak számtalanszor lett tragikus vége, gondoljunk csak a különböző szocializmusokra, woke-okra, meg miegymásra. Most a demagóg jóemberkedéssel próbál meg politikát csinálni Magyar Péter, és aki ebben nem támogatja, az egy alávaló ember. Mármint a Jóember Péter szerint.

Magyar ugyanis most éppen a balos sajtó szerkesztési gyakorlatát kritizálja, nevezetesen azt, hogy a függetlenség minimális látszatának megőrzése végett (még) nem az ő személyes Facebook-oldalának lenyomataként működnek (csak részben). Hibáztak tehát a szerkesztőségek, akik nem követték minden Magyar Péter által kiosztott ajándékcsomag sorsát, hiszen a Tisza elnöke szerint a független sajtó dolga az ő nagyszerűségének ünneplése volna. Főleg a szeretet ünnepén: szeresse mindenki Magyar Pétert.

Magyar azt sérelmezi, hogy a balos sajtó nem számolt be kellő lelkesedéssel arról, hogy ajándékcsomagokat visz gyermekotthonokhoz. Önmagában ne vitassuk el, ez egy szép dolog. A probléma az, hogy a rászoruló gyermekeket nem a mainstream sajtó figyelméért, hanem belülről jövő, őszinte késztetésből kellene támogatni, ahogy szerencsére sok ezren megteszik ebben az országban, minden egyes évben. Ezek az őszinte adni vágyásból segítő emberek pedig nem haknizzák utána körbe a 444-et, meg a Telexet, hogy ők milyen jó emberek, hanem pusztán őszintén segítséget akarnak nyújtani.

Mindez egy újabb lenyomata annak, hogy milyen álságos is valójában az, amit a gyermekotthonoknál művel Magyar. Ahogy az a látogatásokon készült különböző felvételeken is látszik, abszolút nem a gyermekek békés jóléte, vagy egyáltalán az általános helyzetük érdekli. A balhék után valahogy egyben kell tartani a tábort, sugározni kell a reményt, ha már a tények nem az ő oldalán állnak. És ezért próbál most visszatérni oda, ahonnan elindult: a gyermekvédelmi témakörhöz. De megnyugtató módon nem engednek be üvöltöző férfiakat a gyermekvédelmi intézetekbe.

PestiSracok facebook image

Szóval érdemes volna inkább a valós gyermekvédelemmel foglalkozni a kameráknak pózolás helyett, mert a gyermekek érdeke a szeretet és a békesség, nem az, hogy egy szereplési mániás politikus a Telex stábjával üvöltözzön, amiért azok rossz vágóképet készítettek az ajándékcsomagokról.

Fotó: Hatlaczki Balázs/PS

Ajánljuk még

Bűnismétlésbe bukhat bele a Fortress-es álbróker – Ezúttal saját ügyvédjét és a Duna Plaza eladóit húzta le

Exkluzív 2023 október 19.
Újabb károsultak tettek feljelentést a hírhedt Fortress-es Sz. Zsolt ellen (korábbi nevén F.-Sz. Zsolt), aki 2012 és 2014 között a vád szerint tízmilliárd forinttal károsított meg több mint kétezer embert. Bár jogi játszmák által akár még 20 évig elhúzódhat évek óta tartó büntetőpere, most mégis visszakerülhet a rácsok mögé, annak ellenére, hogy már leülte előzetesben a törvény által meghatározott felső határt, a három évet. Azok a károsultak, akik a PestiSrácok.hu-nál jelentkeztek és büntetőfeljelentést is tettek a rendőrségen, egytől egyig új átvertek: mindegyiküket az idei évben rövidítette meg a férfi több millióval. Ezt pedig úgy hívják: bűnismétlés, ami a kényszerintézkedések elrendelésének egyik különös feltétele.

A Mezey-válogatott egyik legnagyobb rejtélye a Nyilasi-ügy lett – Ma sem egyértelmű, hogy miért maradt itthon a csapatkapitány

Exkluzív 2021 június 2.
A Mezey-válogatott történetében három különlegesség, ha úgy tetszik, nagy rejtély, „titok” van. Az egyik az, hogy miként tudott szinte a semmiből kinőni egy világverő gárda? A másik, hogy miért ért véget ez a csodálatos menetelés úgy, ahogyan véget ért? A harmadik pedig az, hogy a csapat szellemi vezére és csapatkapitánya, Nyilasi Tibor vajon miért nem utazott ki a mexikói világbajnokságra? Visszaemlékező sorozatunk mai részében a Nyilasi-ügy hátterét igyekszünk feltárni.

A magyar antifa, mint hálózat: Mérce, Tett, Autonómia, Szikra és a csúcson Jámbor?

Exkluzív 2023 február 14.
Évről-évre felmerül a Kitörés Napi antifa villongások kapcsán, hogy egyre jobban szerveződik és külföldieket is teleportál akcióira a magyar antifa, a hétvégi események azonban egyértelműen mutatják, hálózatba szerveződött és komoly nemzetbiztonsági kockázatot jelent a hazai antifasiszta mozgalom. Hazai szervezetek, velük karöltve magyar sajtóorgánum heteken át szervezte azt az antifa megmozdulást, amelynek eredménye, hogy hét jobboldali embert vertek össze brutálisan, 5-7-8 fős csoportok a nyílt utcákon, gyakorlatilag a ruházatuk alapján kiszúrva őket. Az elkövetők egy része külföldi állampolgár! A PestiSrácok.hu utánajárt, kik és hogyan szervezhették Magyarországra a hétvégi akcióra a külföldi antifákat és azt is megmutatjuk, hogyan szerveződik nyíltan, a szemünk láttára a magyar antifa, egy olyan szélsőséges ideológiákat terjesztő és erőszaktól sem visszariadó csoport, amelyet már több országban betiltottak és terrorszervezetnek nyilvánítottak. Riportunk rámutat, hogy a hazai antifa mozgalom még a parlamentbe is juttathatott képviselőt - ugyanis a Párbeszéd politikusa, Jámbor András ezer szálon kötődik az antifa hálózatban megjelenő szervezetekhez, csoportokhoz.