Alice Weidel és Robert Fico is feszólal a budapesti CPAC-en

"Ez lesz minden idők legszélesebb patrióta összefogása" - jelentette ki Szánthó Miklós a 2025-ös CPAC Hungary beharangozó sajtótájékoztatóján. Az idén a visegrádi országok képviselőinek kiemelt személyiségeként Robert Fico, szlovák miniszterelnök is tiszteletét teszi a rendezvényen.
Május 29-e és 30-a között kerül megrendezésre a konzervatív politikusokat, médiaszemélyiségeket, gondokodókat tömörítő, amerikai gyökerű CPAC, amelynek nyitóbeszédét Orbán Viktor miniszterelnök tartja. Az esemény idei jelmondata: "Eljött a patrióták ideje!"
Eljött az ideje az antiglobalista válasznak
Szánthó Miklós a CPAC-et bemutató sajtótájékoztatón elöljáróban kiemelte, a közéletben sok szó esett már arról, hogy egy globális összeesküvés hálójában vergődik a világ. Most jött el az ideje annak, hogy erre egy szintén globális, de antiglobalista választ adjon a patrióták közössége. Elmondta, a következő napokban hat kontinens harminc országából mintegy kilencven előadó, és hatszáz nemzetközi vendék érkezik.

A nyitóbeszédet hagyományosan Orbán Viktor miniszterelnök tartja majd, de az esemény politikai súlyát jelzi: négy regnáló és négy korábbi miniszterelnök, nyolc pártelnök és tizenegy miniszter képviselteti magát.

Szánthó Miklós kiemelte, a számok is bizonyítják, ez lesz minden idők legszélesebb patrióta összefogása. De Európai vonatkozásban a Patrióták Európáért pártcsalád és az Európai Konzervatívok és Reformisták EP-platform mellett a szuverenista erők vezetője,
Alice Weidel, az Afd elnöke is meghívást kapott.
Szánthó Miklós kiemelte, a CPAC Hungary a visegrádi összefogás legjobb arcát is meg fogja mutatni, különösen mivel hazánkba látogat Andrej Babis Csehországból, Mateus Morawiecki Lengyelországból.
Itt jelentem be, hogy itt lesz velünk Robert Fico, Szlovákia kormányfője is
-hangsúlyozta Szánthó Miklós.
Globális erődemonstráció zajlik
Az Alapjogokért Központ vezetője kiemelte, az egyik legfontosabb szövetséges, harcostárs Donald Trump, akitől azt lehet megtanulni, hogy a végsőkig kell harcolni, sosem szabad feladni,
és nem szabad engedni, hogy megkerüljenek bennünket.
Hozzátette, a globalisták célja a szuverenisták ellehetetlenítése, amelynek érdekében minden eszközt bevetnek.
Erődemonstráció zajlik ma Brüsszelben, Kijevben és Magyarországon is, ugyanakkor elfogadhatatlan, hogy hazánk műveleti területévé váljon egy ügynökhálózatnak
-hangsúlyozta.
Erről, azaz a határok, a családok, a gyermekek és a béke védelméről fog szólni az idei CPAC
-hangsúlyozta.

Mindenki Budapestről beszélt
Matt Schlapp, az amerikai CPAC Foundation elnöke a sajtótéjékoztatón elöljáróban arról beszélt, mindig izgalmas része a CPAC-eseményeknek arról olvasni a globalista sajtóból, hogy a világ minden tájáról Budapesten gyűlnek össze a patrióta erők. Mint kifejtette, az elmúlt években sok kérdést kapott azzal kapcsolatban, miért éri meg Magyarországon tartani a rendezvényt, az Óceán túloldalán. Mint kiemelte, Budapest tökéletes hely a CPAC célkitűzései európai elindításának. Megjegyezte,
nagy csodálattal tekintek Orbán Viktor miniszterelnökre, akire Donald Trump is mint barátjára tekint. Valószínűleg a legjobb barátja az európai vezetők közül, mert sok közös ellenséggel kellett megküzdeniük, többek között Soros Györggyel.
Matt Schlapp a sors iróniájának nevezte, hogy a nemzetközi maintream, amely a háborúk kirobbantásával vádolja a konzervatív oldalt, Orbán Viktort azért támadja, amiért a békéért küzd. Mint kiemelte,
Donald Trump és Orbán Viktor ennek ellenére határozottan dolgoznak az ukrajnai tűzszünetért és a békéért.
A keresztényüldözés is felkerült a CPAC tematikájába
Matt Schlapp arról is beszélt, a CPAC rendezények amerikai hagyományától korábban idegen volt a globális összefogás szorgalmazása, a patrióta erők nemzetközi egybegyűjtése. A valóság ugyanakkor mára az, hogy a szabadságot szerető emberek a világ minden tájáról özönlenek ebbe a konzervatív közösségbe.
A főszervező kitért arra, három új témakörrel gazdagodott a CPAC tematikája, az egyik az egyre erősödő antiszemitizmus elleni küzdelem, a másik az emberkereskedelem. Nem utolsó sorban pedig a keresztrényüldözés elleni fellépés, különös tekintettel Afrikára.
Barátok, szövetségesek
Szólt arról is, nagyon fontos szempont, hogy a CPAC lehetőséget teremt arra, hogy fel lehessen mérni, kik a barátok, kik a politikai szövetségesek. Másrészt szorgalmazza a párbeszédet mindazokkal, akik az „ajtón kopogtatnak”, azaz, akik hajlandóak egy közös asztalhoz leülni. Végezetül megjegyezte, az amerikaiak csodálják a magyarokat és sokan tervezik, hogy ellátogassanak hazánkba, sétálni Budapest biztonságos és gyönyörű városában.
Büszke vagyok a CPAC-célkitűzéseiért végzett közös munkánk során kialakult kapcsolatokra. Nagyszerű újra itt lenni
-zárta köszöntőjét Schlapp.
Vezetőkép: MTI