Pesti Srácok

Már nem a stadionozás a menő a szociknál – Komjáthi szerint azért nincs pénz, mert sok az államtitkár

Már nem a stadionozás a menő a szociknál – Komjáthi szerint azért nincs pénz, mert sok az államtitkár

Az MSZP alelnöke nem tágít a melósok védőszentje szereptől, ezúttal azonban nem láncolta oda magát egyetlen kerítéshez sem gigantikus aggodalmában. A szocialisták önkéntes Prométheusza szót emelt már az autóiparban dolgozókért, a targoncásokért, most pedig a postásoknak követel vaskos béremelést. Komjáthi Imre úgy véli, a magyar állam a legrosszabb munkaadó – bár ez egy MSZP-s politikustól némiképpen érdekes kijelentés, amit képesek fokozni azzal, hogy jelentős fizetésemelést követelnek. Érdekes, hogy a szociális érzékenységük csak akkor működik, amikor már nem ők vannak kormányon.

Komjáthi Imre az ATV Egyenes beszéd című műsorában alakította az aggódó politikust: a melósok önkéntes védelmezője arról beszélt, hogy az évek során „kicsemegézték” a postából a hasznot hozó szolgáltatásokat, de a munkások bére változatlan maradt. Ezért szombatra tüntetést szerveznek a postás szakszervezetek, mivel úgy érzik, a bértárgyaláson nem kaptak „komolyan vehető” ajánlatot. Komjáthi szerint egyszeri pluszpénzt kapnának, viszont inkább béremelést szeretnének. Krug Emília műsorvezető legalább olyan vehemensen sugallmazta azt a baloldali toposzt, mely szerint hazánkban tombol a nyomor és lehetetlen egyről a kettőre haladni, mint maga Komjáthi.

Az MSZP alelnöke a közelgő postás tüntetéssel kapcsolatban azt is kifejtette, hogy „gonosz kormány” a szervezeti vezetők is elégedetlenek a társadalommal és értetlenül állnak az előtt, hogy az emberek miért közömbösek, miért nem mennek tüntetni. Ezután Komjáthi kesergett egy sort a magyar melósok kiszolgáltatottsága miatt, majd azt is megemlítette, hogy a magyar emberek nem rendelkeznek két hónapnál hosszabb időre elegendő megtakarítással, és nem felejtette el kritizálni a munkaalapú társadalomra épülő kormányzást sem. Ezután megjegyezte, hogy ő „már nem stadionozik, hanem államtitkározik” – jelentsen ez bármit is.

Komjáthi érvelése szerint egyébként azért nincs elegendő bére a munkásoknak, mert túl sok az államtitkár. Arról egyébként nyilván teljesen véletlenül felejtett el néhány szót szólni, hogy a baloldali önkormányzatok mennyi tanácsadót alkalmaznak, és persze az sem került terítékre, hogy a balliberális kormányok idejében nemhogy béremelés, de munka sem volt. A magyar emberek azonban jól tudják, hogy akkoriban mennyien tengődtek megalázóan csekély segélyekből, és a szocialisták kormányzása alatt nem az volt a kérdés, hogy hány hónapra való tartaléka van egy-egy melósnak vagy családnak, hanem az, hogy képesek-e a megélhetéshez szükséges minimumot összekaparni...

PestiSracok facebook image

Forrás: ATV; Fotó: PS

Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról
Ajánljuk még

Valóban a Jobbik volt kommunikációs vezetője Magyar Péter legfontosabb háttérembere? - a párt elnökhelyettesét kérdeztük (Videó)

‎PS Riport 2024 szeptember 25.
Mint ismert, nemrég a Mi Hazánk elnöke az Inforádióban arról beszélt, hogy a Tisza Párt nem egy one man show, profi stáb áll mögötte. Továbbá azt állította, hogy Magyar Pétert az egykor a Jobbik Magyarországért Mozgalmat is támogató háttérember, Radnai László segíti, akinek fia, Radnai Márk a Tisza Párt alelnöke április óta. Azt is elmondta, hogy szerinte az ismert vállalkozónak „korábban volt már egy projektje, Vona Gábor, most pedig Magyar Péter az”. Lapunk a Jobbik jelenlegi elnökhelyettesét kérdezte többek között arról, hogy az ismert üzletember, aki korábban a párt kommunikációjáért volt felelős, juttatott-e forrásokat a Jobbik kasszájába. Brenner Koloman elmondta, hogy személyesen ismeri Radnai Lászlót, aki korábban kommunikációs vezetői feladatot látott el a pártban. Az országgyűlési képviselő hozzátette: nem foglalkoztatja őket, hogy milyen emberek állnak a Tisza Párt mögött, a Jobbik újjáépítésével vannak elfoglalva. Részletek a videóban.

Egy politikus fiaként nekem kétszer annyit kell teljesítenem, mint az átlagnak – Portrébeszélgetés Hoppál Hunorral (VIDEÓ!)

‎PS Riport 2023 február 25.
Beleszületett a politikába, hiszen édesapja a Fidesz országgyűlési képviselője, kultúráért felelős kormánybiztos, ennek ellenére őt a média most sokkal jobban izgatja, mint egy esetleges politikai karrier. Bár sokan azt gondolhatják, hogy éppen a családi háttér miatt számára az akadályok könnyebben átugorhatóak, éppen ellenkezőleg: mindig többet kellett teljesítenie másoknál. Ahogyan a politika iránti érdeklődését, úgy a zene iránti szeretetét is a családból hozza, ha teheti, zongora mellett kapcsol ki. Pécsett született, de tanulmányait már Budapesten végzi, és most úgy látja, hogy a jövőre vonatkozó elképzeléseit itt tudja majd megvalósítani a későbbiekben. A PS Portrék e heti műsorában Hoppál Hunorral, a Grund című műsorunk műsorvezetőjével beszélgettünk.