Pesti Srácok

Ezt a világot akarjuk?

Ezt a világot akarjuk?

.

Tizenhét embert ölt meg Nikolas Cruz, a szerdai floridai iskolai lövöldözés elkövetője. Jim Lewis, a Cruzról gondoskodó család ügyvédje elmondta, hogy a fegyvert jogszerűen vásárolták, egy fegyverszekrényben elzárva tárolták, ám Nikolas Cruznak kulcsa volt a szekrénykéhez. Ez csak egy “érdekes hír”. Van az a szint, amikor az ember már csak némán és ökölbe szorított kézzel tud megnézni híreket. Mert van az a szint, amikor üvölteni szeretne, de tökéletesen tudja, tehetetlen a megtörténtekkel szemben.
PestiSracok facebook image
Meggyilkoltak 17 középiskolás diákot, s erre a píszí világ – jelen esetben a legdemokratikusabb Amerikai Egyesült Államok - válasza annyi, hogy “Óvadék kizárva”!Tényleg megőrültünk?!Vagylehet reménykedni abban, hogy mi még nem teljesen, s ezeket az eseményeket dermedten követve nem csak imádkozunk, hanem teszünk is az ellen, hogy ilyen nálunk is előfordulhasson?

A fent nevezett fiatalemberről már most mentegetőzések sorát publikálta a sajtó, depressziójától az árván maradt sorsig szinte mindent. Alapos fiúk-lányok dolgoznak a The Washington Post-nál…

Lábjegyzetben azt is megemlítik, hogy a “derék gyerek” egyébként egy, a “fehér faj felsőbbrendűségét” hirdető csoport kiképzésein is részt vett. Minden tiszteletet megadva az elhunyt és befogadó szülőknek, valamint az iskolai oktatóinak: az a probléma úgy nem tűnt fel senkinek, hogy a “kedves fiú” szabadidejében közösségi oldalakon finoman szólva sem kedves dolgokat jelentetett meg?! Persze a fegyver mutogatása és egyéb agresszív megnyilvánulások simán elvárhatók egy tisztességes, egészséges amerikai tinédzsertől…Az igazi kérdés persze más.

Meddig burjánzik be még hozzánk is ez a roppant píszí, elkövetőt mentegető, áldozatot meg sem említő kommunikáció?!

Meddig terjed az, hogy szóba sem kerülhet pszichopata, migráns, bármilyen elkövető áldozatainak – és az ő rokonaiknak, szeretteiknek – sorsa?

Mert az áldozat mindig “néma”?!

Nem lehet az! Pontosan azért, hogy a többiekkel ez ne történhessen meg!

Fotó: facebook.com, a kép csak illusztráció

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!