A magyarok 78 százaléka támogatja azt a kormányzati célkitűzést, miszerint kedvezményes, államilag támogatott hitelekkel segítenék a fiatalok első lakáshoz jutását – derül ki a Real-PR 93 Magyar Nemzethez eljuttatott közvélemény-kutatásából, amelyben nemcsak a válaszadók pártpreferenciáit mérték fel, hanem a gazdaságpolitikai fókuszú, Magyarország meg tudja csinálni elnevezésű nemzeti konzultáció néhány témájában is megvizsgálták választók véleményét.
Az eredmények szerint a teljes lakosság körében több mint háromnegyedes többségben (78 százalék) vannak azok, akik pozitívan vélekednek az első lakásvásárlást megkönnyíteni szándékozó kormányzati célkitűzésről,
míg a válaszadók mindössze 19 százaléka vélekedik negatívan róla. A részvételüket egy most vasárnapi országgyűlési választáson biztosra ígérők körében is jelentős többségben vannak (77 százalék) azok a szavazópolgárok, akik jó véleménnyel vannak az új gazdaságpolitikai eszköz bevezetéséről.
A kormánypártok szavazói körében megkérdőjelezhetetlen a kedvezményes hitelkonstrukció támogatása: tíz Fidesz–KDNP-s szavazóból kilenc támogatja a tervezetet (93 százalék).
Ugyanakkor ezzel együtt a Tisza Párt szavazóinak körében is közel kétharmados többségben (63 százalék) vannak azok, akik egyetértenek a kormányzat új gazdaságpolitikájának ígéretével.
Ez markáns többség annak ellenére, hogy a Tisza Párt szavazói a legkritikusabbak a kedvezményes lakáshitel bevezetésével kapcsolatban. A DK szavazóinak 66 százaléka, míg a Mi Hazánk táborába tartozók 78 százaléka értékelte pozitívan az új gazdaságpolitika ezen elemét – derül ki a felmérésből.
A budapesti lakosok 73 százaléka értékeli pozitívnak a kedvezményes lakáshitel-konstrukciót, míg a vidékiek 79 százaléka gondolkodik így.
Az életkort tekintve a középkorúak (40-59 évesek) és az idős korosztály (60+ évesek) véleménye szinte pontosan megegyezik a kérdésben: mindkét csoportban 81 százalék tartaná pozitívnak az intézkedés bevezetését. A fiatal korosztály (18–39 évesek) körében 71 százalékos a támogatottsága az államilag támogatott hitelek bevezetésének.
Forrás: Magyar Nemzet, Fotó: Hatlaczki Balázs
Facebook
Twitter
YouTube
RSS