Internetes adathalászattal szerzi a muníciót a Soros alapítvány a tömegek véleményének befolyásolására – erre utal a 888.hu portál birtokába jutott titkosított megállapodás, amelyet a Soros Györgyhöz kötődő Open Society Foundation (Nyílt Társadalom Alapítvány) kötött a Graphika nevű informatikai óriáscéggel.
A 888.hu szerint az Egyesült Államok mellett már Európában is felmerültek olyan hírek, hogy nemcsak a titkosszolgálatok, de más globális politikai szereplők is monitorozzák az internetfelhasználók tevékenységét. Ez a marketing és az értékesítés területén bevallottan alkalmazott módszer a célzott hirdetéshez. A Graphika nevű cég a felhasználói aktivitást figyeli a közösségi médiában, megfigyeli a különböző internetes közösségek viselkedését, jellemzőit, és az adathalmazt rendszerezett térképekre viszi fel. Az így szerzett információkat felhasználva algoritmusokat készít az egyedi online jellemzők megkeresésére, majd az ezek alapján megtalált emberek befolyásolására.
Soros György alapítványa azonban nem marketingben és értékesítésben utazik, hanem a politikai érdekérvényesítésben és a társadalom befolyásolásában, de utóbbiakban is nagy hasznát veheti az internetfelhasználók profilozásának, majd célzott elérésének. Más magyarázat nem nagyon van arra, hogy az Open Society Foundation miért kötött titkos szerződést egy éppen ezzel foglalkozó óriáscéggel. A Soros alapítvány által 90 napos próbaidőre igénybe vett termék, a Cluster Map Technology Platform „analizálja, elválasztja és letérképezi a begyűjtött adatokat, ezáltal lehetővé teszi a megrendelőnek, hogy hatékonyabban elérje a különböző közösségeket, és teljesítse a marketing-, márkaépítési és értékesítési céljait”. A szerződés egyik apró betűs csatolmányából kiderül, hogy a termék felhasználói szinte maximálisan ki tudják aknázni az általa feltérképezett hálózatokat , majd ebből képesek lesznek a versenytársakat megelőzve „építkezni”.
Kérdés persze, hogy a közvéleményt politikai kérdésekben rendre befolyásoló alapítványnak milyen marketing-, márkaépítési és értékesítési céljai vannak. A klaszteranalízist elvégző informatikai programok politikai alkalmazása, az azokból kinyert adatok felhasználása, esetleges továbbadása nem tartozik a transzparens és elszámoltatható érdekérvényesítés és befolyásolás eszköztárába, sőt súlyos etikai és büntetőjogi kérdéseket vet fel az Open Society Foundationnel kapcsolatban. A Soros alapítvány és a Graphika közt ráadásul nem a titkosított szerződés az egyetlen kapcsolódási pont, hiszen Adam Fields, a Graphika vezető tervezője korábban maga is dolgozott az Open Society Foundationnél.
forrás: 888.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS