Pesti Srácok

Megint nekünk lett igazunk – Hiába várta Brüsszel, nem dőlt össze az orosz gazdaság (Videó)

Napjaink geopolitikájának egyik axiómája, hogy Orbán Viktornak igaza lesz. Ez történt a migráció kapcsán, és most újra beigazolódott, ezúttal az Oroszország elleni szankciók vonatkozásában. Amint arra Deák Dániel legújabb elemzésében rávilágít, Brüsszel intézkedéseitől nem hogy összeomlott volna az orosz gazdaság, de éppen ellenkezőleg, tavaly is növekedő tendenciákat mutat.

3,6 százalék volt az orosz gazdaság növekedési üteme 2023-ban, de az amerikai és kínai is az oroszhoz hasonlóan növekszik, miközben az európai gazdaság stagnál – mondta legújabb videóelemzésében Deák Dániel. A XXI. Század Intézet vezető elemzője kiemelte: ezek az adatok is jól mutatják, hogy hiú ábránd volt Ursula von der Leyen és a többi szankciópárti politikus azon várakozása, miszerint a brüsszeli szankciókkal romba lehet dönteni az orosz gazdaságot és el lehet vágni az utat a háború finanszírozása elől. Az elemző leszögezte, hogy ebben a kérdésben is Magyarországnak volt igaza, Orbán Viktor már a háború kitörése után kijelentette, hogy a szankciók nem fogják megállítani a háborút, csupán Európa gazdaságát hozzák versenyhátrányba – írta legújabb elemzésében Deák Dániel.

Amint arra az elemző írásában rámutat, az orosz gazdaság várakozásai folyamatosan javulnak, az IMF is felfele módosítja a prognózisát. Deák Dániel elmondta: az IMF jelentése kiemeli a főbb gazdaságok, különösképpen az Egyesült Államok és számos feltörekvő piac 2023 második felében mutatott gazdasági ellenálló képességét. A szervezet egyébként az Amerikai Egyesült Államok növekedését javította leginkább, idén 2,1 százalékos gazdasági bővülést várnak, miközben Kínában 4,6 százalék lehet a növekedés. Ezzel szemben az euróövezetben visszafogott növekedés és stagnálás tapasztalható a gyenge fogyasztói hangulat, a magas energiaárak, valamint a kamatérzékeny feldolgozóipar és az üzleti beruházások kihívásai miatt.

– szögezte le az elemző. Hozzátette: Európa legfejlettebb országai közül egyedül a német gazdaság nem tudott növekedni 2023-ban, ráadásul novemberben kiderült, hogy óriásira, 60 milliárd euróra nőtt a költségvetési hiány, ami bőven meghaladja a 2021-2027-es költségvetési ciklusban Magyarországnak járó uniós pénzek teljes összegét. Ezt a hiányt csökkentenék a gazdák támogatásának további, más ágazatokkal szemben aránytalanul nagy csökkentésével. A német gazdaság nehézségeit az emberek is tapasztalják, így a balliberális kormánypártok népszerűsége rohamosan esik, emiatt egyre több jel utal arra, hogy a jelzőlámpás koalíción belül is fokozódnak az ellentétek. A gazdák mellett a sofőrök és a mozdonyvezetők is tiltakoznak – mondta.
PestiSracok facebook image

Ezek az adatok Deák Dániel szerint jól alátámasztják: Magyarországnak igaza volt 2022-ben, amikor már a háború kitörése után szinte azonnal leszögezte, a szankciók nem fogják romba dönteni Oroszország gazdaságát és nem fog elfogyni az oroszok pénze a háború folytatására. Mindeközben Európa súlyos versenyhátrányba került, az összes többi versenytársa ugyanakkor növekedni tudott, mind Amerika, mind Kína egyre inkább lehagyja az öreg kontinenst – fogalmazott, kiemelve: ezt röviden úgy lehet összefoglalni, hogy Európa saját magát lőtte lábon a szankciókkal. A teljes írást ITT olvashatják.

Forrás: XXI. Század Intézet; Fotó: MTI/EPA/Szputnyik/Orosz elnöki sajtószolgálat

Ajánljuk még

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.