Pesti Srácok

Bíró Zoltán, az MDF alapító elnöke Antallról, Csurkáról és a titkos paktumról a Polbeatben

Az MDF alapító-elnöke, a lakiteleki mozgalom meghatározó arca, a Rendszerváltás Történetét Kutató Intézet alapítója volt a szezon utolsó Polbeatjének vendége, akivel Stefka István és Huth Gergely beszélgetett.

Stefka, aki a Kossuth rádióban az elsők között készített interjúkat a rendszerváltó, népi ellenzékkel, a későbbi MDF-esekkel, kereszténydemokratákkal, most rákérdezett Bíró Zoltánnál arra, hogy ki volt valójában Antall József, miért puhította fel az MDF politikáját és miért kötött paktumot a komcsi vezérkáderek nagyszájú gyerekeivel, azaz az SZDSZ-esekkel? Bíró, aki a paktum hatására még az MDF-ből is kilépett, letaglózó választ adott. Hogy mit, az kiderül az adásból.  

A Polbeat fontos témája volt még a főképp lakitelekiek és a népi ellenzék által szervezett, de az alakuló fideszeseknek is teret adó nagy Erdély-tüntetés, amelyen százezren vettek részt 1988. június 27-én. Mint ismert, a rendszerváltoztatás nyitányaként is felfogható heroikus nemzeti kiállás előtt tisztelegve tartottunk június 27-én emlékgyűlést Tőkés László, Máthé Áron és Zétényi Zsolt felszólalásával a Szépművészeti Múzeum előtt. 

A  beszélgetés podcast-formátumban is meghallgatható:

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.