Listát készítenek a BKK Zrt.-nél a cég munkatársainak beosztásáról, életkoráról, az elbocsátás esetén fizetendő végkielégítések mértékéről – írta a Magyar Nemzet. A lap informátora szerint a jövőben lehetséges leépítések főként a pénztárosokat, a jegyellenőröket, illetve a mérnököket érinthetik. A társaság jelezte: nem terveznek létszámcsökkentést, de azt elismerték, hogy a kialakult pandémiás helyzetre való tekintettel a BKK felülvizsgálja a 2020-as üzleti tervét, és ezzel összefüggésben minden szakterület, így a munkaügyi osztály is szolgáltat releváns adatokat.
A Budapesti Közlekedési Központ módosítja üzleti tervét és felkészül az esetleges elbocsátásokra – tájékoztatta a Magyar Nemzetet a cég neve elhallgatását kérő illetékese. A lap úgy tudja, a vállalatnál a BKK Zrt. gazdasági vezérigazgató-helyettesének utasítására – a munkaügyi osztály bevonásával – listát készítenek a cég munkatársainak beosztásáról, életkoráról és az elbocsátás esetén fizetendő végkielégítés mértékéről. A leépítések főként a pénztárosokat, a jegyellenőröket, illetve a mérnököket érinthetik. Paradox módon a lehetséges elbocsátások mellett jelentős számban növekedhet a cégnél lévő munkavállalók száma, hiszen a társaság egyik alvállalkozójának, a PFM Kontroll Kft.-nek nyáron lejár a szerződése, a BKK pedig a jövőben már saját humán erőforrásból szeretné biztosítani a biztonsági szolgálatot. A PFM kiiktatása hozzávetőlegesen négyszáz fő munkanélkülivé válását jelentené. A Magyar Nemzet megkereste a közlekedési cég gazdasági vezérigazgató-helyettesét, Fendrik Lászlót, aki elzárkózott a válaszadástól. A BKK – hosszas gondolkodás után – végül írásban válaszolt. A társaság jelezte: nem terveznek létszámcsökkentést, viszont a kialakult pandémiás helyzetre való tekintettel a BKK felülvizsgálja a 2020-as üzleti tervét; ennek kapcsán a szervezet minden szakterülete szolgáltat releváns adatot, így a munkaügyi osztály is.
A tervezés célja, hogy megállapítsa, milyen hosszú távú pénzügyi hatásai lesznek a jelenleg tapasztalt kilencven százalékos utasszámcsökkenésnek a BKK bevételeire, és ezzel párhuzamosan miként lehet a költségeket optimalizálni annak érdekében, hogy a BKK a fővárostól kapott forrásokkal felelősségteljesen tudjon elszámolni
– fogalmazott a vállalat kommunikációs osztályának illetékese, aki hangsúlyozta, hogy az elkészült üzleti tervet a fővárosi önkormányzat is véleményezni fogja majd. Kitért arra: bíznak a kormány hathatós intézkedéseiben. A PFM Kontroll Kft.-vel összefüggésben a Budapesti Közlekedési Központtól egyetlen kérdésre sem válaszolt, azokról a BKK üzleti titokra hivatkozva egyelőre hallgat. A BKK válaszát olvasva kiderül, hogy a társaság nem nem cáfolta a Magyar Nemzet információit, mint ahogy az is, hogy a vállalat a főváros helyett a kormánytól várja a segítséget.
Forrás, fotó: Magyar Nemzet
Facebook
Twitter
YouTube
RSS