Pesti Srácok

Mostantól a világnak vírusfertőzésekkel kell együtt élnie

Mostantól a világnak vírusfertőzésekkel kell együtt élnie

Átadta a koronavírussal kapcsolatos részletes kutatási programját az Egészségügyi Tudományos Tanács (ETT) Kásler Miklósnak, az emberi erőforrások miniszterének, melyben azt tanácsolják a kormánynak, hogy indítson kutatás-fejlesztési programot – közölte a tanács elnöke az M1 aktuális csatornán hozzátéve: mostantól különböző vírusfertőzések járványok formájában üthetik fel a fejüket.

Mandl József hozzátette: azt javasolták a kormánynak, hogy indítson egy magyar kutatás-fejlesztési programot, amelyben minden egészségügyi kutatóhely és ellátóhely részt vehet. A dokumentumban javaslatokat tettek a pályázatok meghirdetésének és odaítélésének rendszerére is – tudatta.

Az elnök azt mondta, egy vakcina átlagos megalkotási ideje 15 év, ehelyett egy teljesen új technikával egy év alatt hozták létre az mRNS-vakcinát. Nincs beoltás utáni tapasztalat, így ezeket a betegellátó rendszereken keresztül kell begyűjteni – fűzte hozzá Mandl József.

Kitért arra is, hogy a világ járványtörténetét megnézve az új betegségeknél inkább a vakcináció, mintsem a gyógymód jelentette a megoldást. Mostantól a világnak vírusfertőzésekkel kell együtt élnie a jövőben. Fel kell készülni arra, hogy ezután különböző vírusfertőzések járványok formájában üthetik fel a fejüket - mondta.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: MTI

Ajánljuk még

Karácsonynak a többsége, Magyar Péternek a gondolatai párologtak el a Fővárosi Közgyűlés alakuló ülésén (Videó)

‎PS Riport 2024 október 4.
Megalakult a Fővárosi Közgyűlés, Karácsony Gergely azonban már megbukott, hiszen képtelen volt olyan kompromisszumot kisajtolni a körülötte ülő frakciókból, amelynek következtében törvényes módon kezdhetné meg a működését a fővárost irányító testület. Karácsony tehát főpolgármester-helyettes, mi pedig Magyar Péter-féle élet-, párt-, és országvezetési gondolatok nélkül maradtunk, hiszen hiába jelent meg felvigyázni közgyűlési képviselőire a Tisza elnöke, azt nem mondta meg, hogy pontosan mi az elképzelése a budapesti munkáról, hogyan képzeli el a főváros jövőjét – vagy hogy pontosan mivel is tudta őt megzsarolni volt kedvese, Vogel Evelin. Vitézy Dávid szerint dolgozni kell, nem osztozkodni, ugyanezt kérte Szentkirályi Alexandra is, Radics Béla pedig rámutatott, Karácsony szótlan, semmittevő menekülése éppen ugyanaz, mint amit 5 éve látunk tőle, és ha komolyan gondolja a város vezetését, változtatnia kell a viselkedésén. Szaniszló Sándortól pedig akár azt is megtudhatjuk, ki a Demokratikus Koalíció Bese atyája.

Kiss László az egészségügyi központ átadóján: ha nem én lennék a polgármester, itt lehet, hogy már 4 éve egészségügyi központ állna

‎PS Riport 2023 november 30.
Csütörtökön átadták a III. kerület új gyermekegészségügyi központját, amely már régóta az óbuda- békásmegyeri közbeszéd középpontjában állt. Többek között azért, mert a baloldali kerületvezetésen belül is viszályt keltett, hogy pontosan kinek is az ötlete volt a gyermekellátás fejlesztése, holott valójában már 2019 nyarán megállapodás született a kerületi ellátás fejlesztéséről. Mindenesetre a dicsőséget megpróbálta Kiss learatni a 4 éven keresztül késleltetett projektért és azt állította, csak az ő kampányában szerepelt a gyermekegészségügyi intézmény. A mások által megkezdett projektek átadásában Kissnél is rutinosabb Karácsony Gergely is megjelent az eseményen, aki a dollárfutár Perjés Gáborhoz hasonlóan kínos csendbe burkolózott, miután portálunk szembesítette a főpolgármestert Komjáthi Imre korábbi nyilatkozatában, amiben arról beszélt, az MSZP nem vehetett részt az adománygyűjtésben.

Milliós büntetések, zéró felelősségvállalás – Recseg-ropog a nagy "ellenzéki összefogás" Ferencvárosban (Videó)

‎PS Riport 2024 március 21.
Ismeretes: a Magyar Kétfarkú Kutya Párt felkérte Baranyi Krisztina ferencvárosi polgármestert, hogy az önkormányzati választáson álljon az első helyen a párt budapesti listáján. Baranyi viszont továbbra sem hajlandó válaszolni a DK–MSZP szövetségi ajánlatra, így könnyen lehet, hogy végleg elveszíti két fontos korábbi szövetségesét. Több ellenzéki képviselő is elégedetlen Baranyi Krisztina kerületvezetésével. Az egyik politikus szerint, ha Baranyi nyerne az önkormányzati választáson, "annak katasztrofális következményei lesznek". Nem vet jó fényt a kerületvezetésre az sem, hogy a Közbeszerzési Döntőbizottság ismét hárommillió forintos büntetést állapított meg az egyik önkormányzati cég törvénysértése miatt. Így összességében már mintegy negyvenmillió forintot kellett kifizetnie az önkormányzatnak közbeszerzési bírságokra – erről is beszélt lapunknak Gyurákovics Andrea, a ferencvárosi Fidesz frakcióvezetője.