A Budapest Airport a koronavírus okozta válsághelyzetben is felelős munkáltató kíván lenni, és a járvány idején különös figyelmet fordít a munkavállalók anyagi és egészségügyi stabilitásának biztosítására – írja a Budapest Airport csütörtöki közlményében. Hozzáteszik: a repülőtér-üzemeltető kezdeményezésére létrejön a BUD Csoport Munkavállalóiért Alapítvány, amelyet a járvány miatt nehéz helyzetbe került munkavállalók segítésére hívtak életre.
A közleményben kifejtik: a legfrissebb adatok és előrejelzések szerint Európa légiközlekedését sújtja a legkomolyabban a koronavírus-járvány. A kontinens légiközlekedési kapacitásainak kilencven százalékát is átmenetileg elveszítheti, az európai repülőterek 14 milliárd eurós bevételkieséssel számolnak. A jelenlegi válság a budapesti repülőteret is drasztikus mértékben érinti. Összehasonlításképp: 2019. március 31-én napi 45 .700 utas fordult meg a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren; ez a szám 2020 márciusának végén 520 fő volt.
Mint hangsúlyozzák, a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőteret üzemeltető Budapest Airport Zrt. a jelenlegi válsághelyzetben különösen fontosnak tartja, hogy a BUD csoport munkavállalóinak egészsége és anyagi biztonsága fennmaradjon. A vállalat január óta számos intézkedést tett a munkahelyek megvédése és egyben a munkavállalók biztonsága érdekében. Ennek a folyamatnak egy következő lépése, hogy a Budapest Airport kezdeményezésére létrejön a BUD Csoport Munkavállalóiért Alapítvány. Az alapítvány célja azon jelenlegi vagy volt munkavállalók támogatása, akiknek a koronavírus-járvány okozta egészségügyi és gazdasági helyzetben veszélybe kerül a szociális biztonsága, fizikai vagy mentális egészsége, anyagi biztonsága vagy megélhetése. Az alapítvány munkáját – tetszés szerinti vagyoni hozzájárulással – bárki támogathatja. A BUD csoport minden felsővezetője felajánlotta áprilisi jövedelmének nagy részét az alapítvány, és így közvetve azon kollégák számára, akik a koronavírus-járvány miatt anyagi, szociális, vagy egészségügyi segítségre szorulnak. A több, mint 60 ezer eurót kitevő felajánlás mellett a vállalatvezetés továbbra is minden erejét és idejét a járvány okozta válsághelyzet kezelésére fordítja.
Szeretnénk minél több munkahelyet megvédeni, a lehető legtöbb kollégánk munkaviszonyát fenntartani. Ehhez minden szükséges intézkedést, amelyet saját hatáskörben meg tudtunk tenni, megtettünk. Mindannyian a fedélzeten vagyunk és figyelünk
– hangsúlyozta Dr. Rolf Schnitzler, a Budapest Airport vezérigazgatója. Hozzátette:
ebben a jelenlegi nehéz helyzetben különösen fontosnak tartjuk, hogy felelős munkáltató maradjunk. Ezért a Budapest Airport vezetősége úgy döntött, hogy önként lemond fizetése nagy részéről, és ezzel az összeggel – a BUD Csoport Munkavállalóiért Alapítványon keresztül – támogatja a járvány miatt nehéz helyzetbe került munkatársainkat. Hiszünk benne, hogy együtt sikerülni fog!
A támogatásra a BUD csoport jelenlegi és volt munkavállalói pályázhatnak, a juttatások odaítéléséről pedig szociális szempontokat figyelembe véve dönt a Budapest Airport vezetőiből álló kuratórium.
A Budapest Airport a régió legjobb repülőtere – ezt az utasok szavazatai alapján hat egymást követő évben ismerte el a Skytrax, legutóbb 2019-ben. A Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az elmúlt években vezető helyet szerzett, mint a régió leggyorsabban fejlődő repülőtere; légitársasági partnereivel együtt Magyarország és Budapest turisztikai fejlődésének egyik kulcsszereplőjévé vált. A repülőtér termináljai 2019-ben 49 légitársaságnak adtak otthont, amelyek 16,2 millió utast szállítottak 49 ország 153 repülőterére, ami 8,8%-os éves forgalomnövekedést hozott. A Budapest Airport cargo forgalma 2019-ben 135 521 tonna volt.
Forrás: Budapest Airport közleménye; Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS