
Brüsszel ismét kettős mércével mér, diszkriminációs politikát folytat és szándékosan hátrányos helyzetbe hozza magyar gazdálkodókat – jelentette ki Nagy István agrárminiszter hétfőn Brüsszelben.
A miniszter az uniós tagállamok mezőgazdasági minisztereinek tanácskozását követő sajtótájékoztatón kifejtette: az EU által kezdeményezett szolidaritási folyosók, amelyek az Ukrajnában rekedt gabona Afrikába és Közel-Keltre történő eljuttatását hivatottak megkönnyíteni, nem a célnak megfelelően működtek. Ezért az ukrán határ melletti tagállamokat elárasztotta az ukrán gabona, nagyon súlyos belső piaci zavart előidézve. Mint mondta, hat EU-tagország – Magyarország, Lengyelország, Románia, Csehország, Szlovákia és Bulgária – rendkívüli támogatást igényelt az Európai Bizottságtól a helyzet megoldására, azonban csak Lengyelország, Románia és Bulgária kapja meg ezt a több mint 53 millió eurós pénzügyi segítséget. Véleménye szerint a bizottság döntése súlyosan diszkriminatív és szakmai tévedésen alapszik.
A bizottság azt állítja, hogy az Ukrajnából beérkező gabona nincs letörő hatással az gabonapiaci árakra, azonban amíg a rotterdami tőzsdei ár 300 euró/tonna körül mozog, addig Magyarországon ez 217 euróra esett vissza. Ezt nem hagyhatjuk szó nélkül és azt súlyos szakmai tévedést sem, miszerint nem az ukrán gabona bejövetele idézte elő ezt a nagy árcsökkenést
-jelentette ki Nagy István. Hangsúlyozta, hogy felkérte a bizottságot állásfoglalásnak felülvizsgálásra.
Statisztikai adatokkal, számokkal bizonyítottuk, hogy igenis óriási károkat szenvednek a magyar gazdák azért, mert a szolidaritási folyosó által bekerült gabona nem a célországba megy, hanem Magyarországon marad. A bizottság nem szakmai, hanem a politikai döntést hozott
-jelentette ki. Hozzátette: a magyar kormány minden erővel azon van, hogy a bizottság megváltoztassa álláspontját, a magyar gazdák nem számíthatnak másra, csak saját nemzeti kormányukra.
Forrás: MTI; fotó: Hatlaczki Balázs/PS
Stirlitz
2023-03-21 at 15:09
Kedves Miniszter Úr! Amióta beléptünk,az EU.-ba folyamatosan ez történik velünk. Pontosabban,ha “baloldali” ellenzéki/ellenségi/ erők kezében,volt a kormányzás,nem volt semmi baja Brüsszelnek velünk. Milyen érdekes?
Orientál
2023-03-21 at 14:44
… Az indok hogy nem felel meg a hazai élelmiszerekre vonatkozó törvénynek és az eu-s törvényeknek sem fele meg.
Orientál
2023-03-21 at 14:40
Egyszerű a megoldás ezeket a káros vegyszerezés miatt elkell kobozni a megrendelőiktől és hőerőművekben el kell égetni ,teljesen a megrendelők az importőrök tehát tulajdonosok teljes pénzügyi terhükre.
Cser Borbála
2023-03-21 at 12:45
ki érti ezt!!
A világ tele volt azzal, hogy afrikában éhezni fognak, ha nem tudják az amerikaiak ( mert övék a termőföld az ukránoknál) kiszállítani a szemesterményeket. megnyílt a “folyosó”! Dübörögtek Záhony felől, mindenütt szabad pályát kapva a terményszállító, orbitális méretű irányvonatok.
Nos, kérdésem: ki címezte meg ezeket a küldeményeket a Magyarországnak/ mint rendeltetési helynek, és nem mondjuk Burundinak, vagy a z északi, behajózási kikötőknek. ha meg úgy adták fel, hogy a fogadó fél- ami nem Magyarország. a határon veszi át, akkor miért nem vette át?
Milyen paritáson is adták fel ezeket a küldeményeket és kinek címezve?
Tehát hogy ragadhatott Magyarországon az afrikai éhezőknek küldött szemestermény.
Miniszter úr erre tessék egyértelmű választ adni!
Theo
2023-03-21 at 11:52
Miért nem vásárolja fel a magyar állam az olcsó búzát és adja el máshol???
Dugovics Titusz
2023-03-21 at 10:57
Bizony az amerikai Monsanto,jelentős mennyiségű,ukrán termőföldet vásárolt. Magyarul,GMO. gabonát fognak termeszteni,amit Európa lakosságával,akarnak megetetni.
A Nagy Testvér figyel téged
2023-03-21 at 07:13
Le kell állítani azt a folyosót!
Veletek
2023-03-21 at 00:06
Amennyiben itt marad, akkor velünk akarják megetetni. Nem fogjuk tudni, hogy melyik malom milyen búzából állította elő a lisztet. A termékeken nincs olyan bevezetett jelzés ami egyértelműen jelezné, hogy magyar alapanyagból, magyar gyártó állította elő. A magyar termék jelzés csak azt jelzi, hogy Magyarországon gyártották, de azt már nem, hogy magyar alapanyagból. Különböző jelzéseket kellene alkalmazni : Magyar alapanyagból-külföldi gyártó, Magyar alapanyagból- magyar gyártó, Külföldi alapanyagból-magyar gyártó, Külföldi alapanyagból-külföldi gyártó. A külföldi gyártónál jelezni kéne, hogy melyik EU tagállamban gyártották. Az EU szabályozását módosítani kéne ! Az EU a szabályozást tagállami hatáskörbe utalta, akkor meg kéne kapnunk az információt a magyar szabályozás alapján, így lenne helyes. A mi búzánk Afrikába fog menni ?
Alcapi
2023-03-20 at 23:08
Csak egy kérdés!
Akkor mi a jó büdös lóf*szér ragaszkodunk körmünk szakadtáig még mindig ehhez a korrupt, tolvaj, náci bandához?
Bukohill
2023-03-20 at 22:17
Nem szeretnék kirekesztőnek látszani, jobban meggondolva az AM államtitkárai és osztályvezetői is a miniszterükhöz hasonló elbánást érdemelnek, természetesen családostúl.
Bukohill
2023-03-20 at 22:12
“mert a szolidaritási folyosó által bekerült gabona nem a célországba megy, hanem Magyarországon marad.”
Terménykereskedőket lassú tűzön pirosra sütni, minisztert szurokba és tollba meghempergetni…
A családjaikkal pedig hetedíziglen kizárólag GMO-t etetni. Érezzék a törődést!