Lezajlott az utolsó nap is a katari vizes világbajnokságon, ahol azonban még maradtak magyar érdekeltségű döntők, amelyek szép sikereket is hoztak számunkra. Férfi 1500 gyorson Betlehem Dávid minden idők második legjobb magyar eredményét elérve a negyedik helyen végzett. Volt magyar a férfi és a női 400 vegyes döntőiben is: a hölgyeknél Kapás Boglárka az ötödik, a férfiaknál Holló Balázs a nyolcadik helyen zárt.
A magyar versenyzőket is felvonultató döntők közül elsőként a férfi 1500 méteres gyors fináléját rendezték meg Dohában, ahol a nyílt vízen is remekül teljesítő Betlehem Dávidért szoríthattunk. Honfitársunk elsődlegesen saját, egyéni rekordja megdöntéséért szállt medencébe, de természetesen igyekezett azért is, hogy minél előkelőbb helyezéssel tudjon zárni. A hosszú verseny felénél volt némi holtpont a kiválóan kezdő Betlehem úszásában, ám a végén nagyot hajrázva végül a negyedik helyen csapott célba. A helyezésen túl az időeredmény is kalapemelést érdemlő, hiszen teljesítve az egyénileg kitűzött célt, 14:46.47-es óriási egyéni rekordot ért el, amely minden idők második legjobb magyar eredménye ezen a távon.
A férfi 400 méteres vegyesúszás döntőjében Holló Balázs remekül kezdett a pillangón, az úszásnem után a második helyen fordult a hátúszásra, Balázs pedig sajnos háton visszaesett, igaz, a délelőtti idejénél így is jobban állt. A mellen sajnos a többi versenyző is megelőzte Balázst, így az utolsó százra, a gyorsúszásra a nyolcadik helyen fordult. A cél egyrészt az volt, hogy talán javítson egy-két helyet, illetve megússza az olimpiai szintidőt, ami délelőtt nem sikerült neki. A számot végül az új-zélandi Clareburt nyerte 4.09.72-es időeredménnyel, Holló Balázs 4.19.66-tal – Budapesthez és Fukuokához hasonlóan – a nyolcadik helyen zárta a versenyszámot és sajnos nem sikerült megúsznia a remélt szintidőt sem.
A női 400 méteres vegyesúszásban is szoríthattunk honfitársunkért, itt Kapás Boglárka verekedte be magát a fináléba. Tőle ez különösen nagy teljesítmény volt, hiszen nem sokon múlott, hogy most kihagyja ezt a világbajnokságot. Ehhez képest nagy fegyvertény volt döntőbe jutni. Kapás kiválóan kezdte a számot, a táv felénél első helyen fordult a surranópályán haladva, ráadásul időeredménye is nagyszerű volt a délelőttihez képest. Mellen kicsit leszakadt sajnos Bogi, többen is eljöttek mellette, így az utolsó száz méterre, a gyorsra az ötödik helyen fordult. A számot végül a brit Colbert nyerte meg, Kapás pedig 4.39.78-as idővel az ötödik helyen zárt, ami helyezés szempontjából nagyszerű, ám az olimpiai induláshoz még kevés volt.
A mögöttünk hagyott világbajnokságon Rasovszky Kristóf aranyérme és Németh Nándor bronzérme jelentette a kiemelkedő magyar eredményeket úszásban, valamint természetesen a női pólóválogatott nagyszerű ezüstérme. Az összesen tizenöt döntős szereplés alkalmával a medáliák mellett pontszerző helyezéseket is szereztek úszóink, ugyanakkor Milák Kristóf és Kós Hubert hiányát erőteljesen éreztük és érezzük. Aligha kétséges: Párizsban nagy szükség lesz rájuk is úszócsapatunk megszokott olimpiai eredményességéhez.
Vezető kép: MTI/Kovács Tamás
Facebook
Twitter
YouTube
RSS