• Home
  • Forró drót
  • Magyar ugar
  • Világugar
  • Az alvilág titkai
  • Eco
  • A Hálózat örök?
  • Sport
  • Vezércikk
  • Huszonötödik óra
  • Arcok
  • Agrárcsászárok
PestiSrácok
  • Forró drót
    • Intenzív havazás várható vasárnap éjjel
    • Az Európai Unió elítélte az Alekszej Navalnij támogatói ellen alkalmazott rendőri erőszakot
    • Több kisgyermek is súlyos koronavírus-szövődményekkel került intenzív osztályra
    • Kilépett a DK-ból két képviselő, mert csalódtak Gyurcsányban
    • Oktatási Hivatal: nem minden felvételizőnek kell emelt szintű érettségi
  • Magyar ugar
    • Apáti, Bencsik, Füssy, Velkovics – jobboldaliak küzdelme a balliberális polip ellen (Az Ügy, PestiTV, szombat 20.30)
    • Amit szabad Merkelnek és Kurznak, azt nem szabad Orbánnak? – Az EU-fetisiszta ellenzék nem áll le a hazugságokkal
    • Egy igaz, egyenes ember: Varga László kereszténydemokrata politikust hiába próbálták beszervezni, erre esélyük sem volt
    • Egymásnak estek a fiatalok: már az egyetemistáknak is elegük van a free SZFE-s zsebforradalmárokból
    • Szélsőbaloldali kotyvalék a Párbeszédtől: minden ország kormányába transznemű embereket szeretnének, miközben negédesen nácikat mosdatnak – Dr. Pintér Gábor a Karanténvlogban
  • Világugar
    • Letette esküjét, Joe Biden az Egyesült Államok 46. elnöke
    • Joe Biden már támadja a valódi nőket
    • Semmi sem “antiszociálisabb”, mint a “közösségi” média
    • Biztonságpolitikai szakértő: már nem Nagy-Britannia Amerika legfontosabb európai partnere
    • Betekintés az élenjáró, függetlenobjektív német sajtó munkájába – Második rész
  • Az alvilág titkai
    • Emberkereskedelem miatt állt bíróság elé a rettegett enyingi bűnöző, Sztojka Iván
    • Alvilág, kenőpénzek, titkosszolgálat – A bíróság végre tényleg pontot tesz a Gyurcsány-korszak legsötétebb korrupciós ügyére
    • Folytatódott a csantavéri bérgyilkos, Dér Csaba showműsora a Fővárosi Törvényszéken
    • Cigicsempészet miatt három év börtönre ítélték az olajos alvilág hírhedt alakját
    • Fordulat: a bíróság elrendelte M. Richárd letartóztatását
  • Eco
    • Fájlnév DKRCS20200428001.jpg Képcím Újraindult a termelés a győri Audi-gyárban Képszöveg Győr, 2020. április 28. Dolgozó a koronavírus ellen védő műanyag lapot vesz ki egy autó csomagtere és utastere közül, miután berakta a pótkereket az Audi Hungaria Motor Kft. győri gyárának járműszerelő részlegében 2020. április 27-én. Ezen a napon sikeresen újraindult az Audi Hungaria járműgyártása, mind a présüzemben, karosszériaüzemben, lakkozóban és a járműszereldében. Első lépésben egy műszakban kétezer járműgyári munkatárs kezdte meg munkáját. A járműszereldében műszakonként jelenleg 250 autót gyártanak, a vállalat a termelést a következő hetekben fokozatosan szeretné felfuttatni. MTI/Krizsán Csaba
      A globális csiphiány nyertese Kína – Autógyárak zárnak be
    • Szakértő: hazánkban élénkebb a munkaerőpiac jó néhány európai tagországhoz képest
    • Csaknem háromszázezer fiatal munkavállalót érint az szja-mentesség
    • Az MNB irányt mutat a bankoknak a moratórium utáni felkészüléshez
    • Kormány: nem lehet pénzügyi akadálya annak, hogy bárki megfelelő egészségügyi ellátást kapjon
  • Vezércikk
    • A Soros-banya fogná a kezünket, hogy a „megfelelő” pártra szavazzunk ’22-ben
    • A Szent Korona marad, a Jobbik nem, avagy Jakab Péter ma már a krumplira esküszik
    • Fekete-Győr András (ámok)futása
    • Jourova és bűntársai leköpték külhoni magyar testvéreinket
    • Csoda történt! Szétfeszíti a szeretet és a magyarságtudat Gyurcsányt…
  • Sport
    • A magyar női vízipóló-válogatott kijutott az olimpiára – Magyarország–Olaszország 13–10
    • Nyolc között a magyar válogatott a kézilabda-világbajnokságon! – Magyarország–Lengyelország 30–26
    • Továbbra is százszázalékos a magyar válogatott a kézilabda-világbajnokságon – Magyarország–Brazília 29–23
    • Diósgyőri bravúrgyőzelem az Üllői úton! – FTC–DVTK 0:1
    • Bánhidi, Máthé és Lékai volt a nyerőember – Németországot legyőzve, csoportelsőként jutottunk a középdöntőbe!
  • A Hálózat
    • „Rákos daganat” – Simonyi András és a KGB-hez sorolt DIVSZ, avagy egy hálózati aranyifjú fantasztikus pályafutása
    • „Újságíróként” dolgozó állambiztonsági tisztek, valamint a fiatal Meruk József – A titokzatos Hungexpo története
    • „Az a benyomásom, hogy a nyolcvanas-kilencvenes évek médiasztárjai egytől-egyig küldött emberek voltak” – Tabudöntögető beszélgetés Schiffer Andrással a PestiTV-n
    • Kubai napfény és az egykori Andrássy-villa kényelme: BM-es feleség, ÁVH-s exférj – Az örökké sikeres „Meruk-klán” nyomában
    • Schiffer András Vásárhelyi Miklósékról: „Arra az aljas, gyilkos uszításra, amit a Szabad Nép művelt, nincs bocsánat.” (PestiTV)
  • Arcok
    • Megjárta a poklot, hogy találkozzon Istennel – Csókay Andrással készített portréinterjút Bohár Dániel a Mi vagyunk a magyarokban (videó)
    • Észre tudjuk venni a sötétségben kínálkozó fényt? – Karácsonyi beszélgetés Gellért atyával (PestiTV-videó)
    • Brüsszelben a szabad Európa győzött a birodalomépítőkkel szemben – Kósa Lajos a Plebejus Polbeatben (PestiTV-videó)
    • Kásler Miklós a PestiTV-nek: „ismernek, hajlamos vagyok mindig a tényeket ismertetni és sosem beszélek bizonytalan dolgokról”
    • Káosz van, de nekik és a haveroknak megéri – interjú Molnár Lászlóval, Újbuda volt alpolgármesterével
  • még több…
    • Arcok
    • Koronavírus
    • Huszonötödik óra
    • Stream-TV
    • Tutiblog
    • Az öreg
    • Modellváltás
    • NullaHatEgy
    • Aristo blogol
    • Erdélyi levelek
    • Ki ette meg?
    • Bezzegnemzetek
    • Vesztegzár
    • Latte
  • Facebook

  • YouTube

  • RSS

Vesztegzár

Néhány csendes napot szeretnénk, egy ünnepet!

Néhány csendes napot szeretnénk, egy ünnepet!
Bálint Botond
2020-12-04
Hajlamosak vagyunk azt feltételezni, hogy a korok és kultúrák jelentősen különböznek egymástól. Persze ez sok dologban nagyon igaz, de az ember, az általános ember társadalomtól és korszaktól függetlenül ugyanaz. A belső hajtóerőink változatlanok sok évezrede már, ugyanolyan nehéz volt elviselni egymást és magunkat Mátyás idején, mint manapság. A XX. század harmadik harmada egy nagy általános újítást hozott a nyugati ember számára, azt, hogy olyan társadalomban él, amely nem áll meg egy percre sem, amelyben nincsenek ünnepek, nyugalom, amely állandóan pörgeti a saját őrületeit és nem hagyja békén soha saját magát.

Persze mindig is ilyenek voltunk. Sosem tudtunk nyugton maradni, mindig többet és mást akartunk; ha a túléléshez szükséges küzdelem nem vette el minden energiánkat, akkor a fölösleget nem jó dolgokra fordítottuk. Azok a kultúrák voltak sikeresek, amelyek megteremtették egy elviselhető élet kereteit, a létfenntartás alapjait, de egyúttal jó válaszokat adtak arra a kérdésre is, hogy jó években, gazdag, nyugalmas időszakokban mit kezdjünk magunkkal. Egy kultúrának, a vallásnak, a falusi életformának mind-mind alkalmazkodnia kell az év ritmusához, amely egyúttal az élet ritmusa is. Az embernek meg kellett tanulnia élni a különböző éghajlatokon, vidékeken, alkalmazkodnia kellett milliónyi mikroklímához, az egymásra szoruló embereknek, piciny valódi közösségeknek mind-mind meg kellett találniuk a maguk válaszait arra, hogyan érezhetik jól magukat, hogyan lehetnek egyensúlyban magukkal és a világgal. Nemcsak kenyérrel él az ember, de a teli gyomor, a meleg szoba, a biztonság nem szükségszerűen jó tanácsadó.

Az emberiség 99 százaléka még 130 éve is a szó legszorosabb értelmében falusi körülmények között élt, hogy aztán 4-5 generáció alatt, evolúciós értelemben pillanatok alatt városi lénnyé transzformálja magát. Az év ritmusát követő életéből, általában egy életen belül megtéve az ugrást a falu “kényszereiből” a város “szabadsága” felé. A szabad ég alatt, a természetben és a természettel való együttműködésben végzett munkától a gyárban, a boltban, a hivatalban végezhető monoton munka felé. Ez az, amit “haladásként”, “fejlődésként” ünnepeltetnek velünk az ostobák. Aztán talán csak két generáció igazi városiasodás után az okos városiak, akár kapitalisták voltak, akár kommunisták, visszamentek falura – a kapitalisták talán inkább a pénz erőszakával, a kommunisták inkább fegyveresekkel –, és megmondták a falusi embereknek, a parasztoknak, hogy mostantól hogyan is kell majd élniük. Ahogy azt a városi lumpenek, ingyenélők, “értelmiségiek”, a haladás megszállottjai kitalálták.

A kedvenc példám erre az a hülye szociológus, aki szerint jelentős lépés volt a nők emancipációja felé, hogy lehettek traktorosok a téeszcsében, vagy gépkezelők a könnyűiparban. Mert hát mi lehetne más, mint a “fejlődés” csodája az, hogy a parasztasszony, aki a falujában csirkét, libát, kacsát, kutyát, macskát, kecskét tartott és tenyésztett, aki konyhakertet tervezett, aki gondozta az időseket és a szüleit, nevelte a gyerekeit, általában működtette a családját, aki szőtt és font, aki etetett egy nagycsaládot, és számtalanféleképpen dolgozott fel és tartósított élelmiszert, egy könnyűipari üzemben találta magát és napi nyolc órában ismételte ugyanazt a mozdulatot egy gép mellett? Felsorolni is lehetetlen, hogy mennyi örömöt is veszítettünk a kiscsirkék kikelésétől egy alomnyi kismacska és kiskutya születésén át a kisborjú, a kiscsikó születéséig. A jó szürettől a jó borig, a februári végtelenségben felbontott lekvárig, és a saját húsvéti sonkáig, a frissen sült kenyér illatáig.

Nem csoda hát, hogy a falusi ember ünnepei, az év fontos napjainak, fordulópontjainak, örömeinek ünnepei lassan kikopnak és értelmetlen városi hedonizmussá alakulnak az örömtelen és monoton városi lét szürkeségében. A város sohasem alszik, sohasem pihen és nem is ünnepel semmit, mert azt hiszi, semmit nem kell megköszönnie senkinek. Már a nyolcvanas években észrevették az akkor még normális pszichológusok és szociológusok, hogy elfelejtünk ünnepelni. Egyrészt, mert a valódi ünnepeket hamis ünnepekre, a saját eredetmítoszának építésére cserélte a kommunista hatalom. Persze “áprilisnégy”, meg “novemberhét” nem jelentett semmit, csak egy napot, amikor nem kellett bemenni dolgozni. A hatvanas-hetvenes évek végleg kiszakítottak bennünket a természetből, az már csak díszlete volt az űrbe vágyakozó, a technikába beleszerelmesedő ember “mennybemenetelének”.

A karácsonyfán felváltotta a gyertyát a karácsonyfaizzó, a házi szaloncukrot a bolti, a saját díszeket a gyári. Készen kapott öröm mindegyik, hogy is lehetne általuk megünnepelni valami sajátot. Nem az ünneplés módja változott, hanem a lényege veszett el, az élet, a mindennapi élet örömeinek megélése, az élet, az év ritmusának elfogadása. A pillanat, amikor a családok és az egyes emberek újra és újra tudatták önmagukkal, hogy egy nagyobb egész részei csupán. Különös módon régen ez megnyugtatott és örömmel töltött el bennünket, míg individualista korunkban leginkább a szabadságunk és énünk korlátozásaként éljük meg. Nem az a baj, hogy a fiatalok a szüleikkel élnek, hanem az, hogy a gyerekek nem akarnak felnőni. Senki nem akarja elfogadni az egyébként olyannyira ünnepelt “fejlődést”, hogy a gyermekek felnőnek és új kötelességek járnak ezzel, rengeteg kötelesség, míg a szülők sem akarják elfogadni új helyüket a családban, amely a nagyszülőség, az öregség felé vezet. A család örök, de a benne élő emberek nem. Ahogy az évnek, úgy az emberi életnek is megvannak az örök napjai. Az ünnep legfontosabb feladata, hogy egy kicsit megállítsa a világot, hogy örülhessünk a szerencsénknek, elfelejtsük a bánatunkat. Az ünnep nem evés és ivás, nem kötelesség, az ünnep maga az élet.

Szerezzük vissza az adventet, a karácsonyt, az Adventet, a Karácsonyt magunknak. Mi ünnepeljünk, a saját ünnepünket éljük meg. Adjunk a szeretteinknek néhány csendes szeretetben megélhető napot, hogy ők is adhassanak nekünk.

Vezető kép: MTI/Balogh Zoltán

Facebook hozzászólások
Kapcsolódó témákadventbékecsaládkarácsonyünnep
5 hozzászólás

5 Comments

  1. Danyi jozsef

    2020-12-04 at 13:02

    Gratulálok a Szerzönek! Sajnos ez már nem jön vissza. Mindig sok évtized uzán jövünk rá, hogy mekkorát hibázzünk.
    Pppp

    Válasz
  2. ViAM

    2020-12-04 at 13:02

    “Valódi közösség”. Na, ez az ami már nincs, vagy alig. Viszont Botond megérdemli, hogy abban ünnepelje a szent napokat!

    Válasz
  3. Hesslerezredes

    2020-12-04 at 13:44

    Gondolom a nomentum majd csöndesen felgyújtja a Parlament előtt felállított karácsonyfát. Ebben már van rutinjuk.

    Válasz
  4. hivő

    2020-12-04 at 14:19

    A Hagyomány,szertartás,
    egymásra odafigyelés az
    ami szebbé teszi az
    életet és az ünnepet
    alkotja.Köszönjük a
    jol időzitett figyelmeztetést.
    Bálint Ur értékelem a ..Ki ette
    meg..müsorbeli hozzászolásait is.

    Válasz
  5. beleskapitány

    2020-12-04 at 18:01

    Na ettől a paraszti élet idealizálástól mindig hányingerem van. Falun se volt ám mindig fenékig tejfel az élet. Kéne egy kis Móriczot is olvasni.

    Válasz

Szóljon hozzá!

Kilépés a válaszból

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Vesztegzár
2020-12-04
Bálint Botond

Az ősi szittya brutalitás talán utolsó maradványa. Mint minden pásztorkodásra hajlamos nép, a magyar is kitenyésztette a maga nyájőrzőjét, ami a jóval kisebb termetű terelőkutyákkal ellentétben inkább testőri feladatokat látott el a csorda mellett.

Kapcsolódó témákadventbékecsaládkarácsonyünnep

Több Vesztegzár

Egy igaz, egyenes ember: Varga László kereszténydemokrata politikust hiába próbálták beszervezni, erre esélyük sem volt

Tóth Eszter Zsófia2021-01-23
Több

„Rákos daganat” – Simonyi András és a KGB-hez sorolt DIVSZ, avagy egy hálózati aranyifjú fantasztikus pályafutása

Mező Gábor2021-01-20
Több

Semmi sem “antiszociálisabb”, mint a “közösségi” média

PestiSrácok.hu2021-01-20
Több

„Újságíróként” dolgozó állambiztonsági tisztek, valamint a fiatal Meruk József – A titokzatos Hungexpo története

Mező Gábor2021-01-17
Több

A családpolitika is az életellenes erők kereszttüzében áll, pedig a tét az, hogy lesz-e magyar jövő a Kárpát-medencében

Kovács Attila2021-01-17
Több

„Az a benyomásom, hogy a nyolcvanas-kilencvenes évek médiasztárjai egytől-egyig küldött emberek voltak” – Tabudöntögető beszélgetés Schiffer Andrással a PestiTV-n

PestiSrácok.hu2021-01-15
Több

Életében jelen van az egész XX. század – A százéves Keleti Ágnes fantasztikus pályafutása

Kovács Attila2021-01-11
Több

Kubai napfény és az egykori Andrássy-villa kényelme: BM-es feleség, ÁVH-s exférj – Az örökké sikeres „Meruk-klán” nyomában

Mező Gábor2021-01-10
Több

„Ki egyszer rúgott magyarba, szinte kedvet kap a rúgáshoz” – A Médiaháború végjátéka és az új remény

Stefka István2021-01-10
Több

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Tóth Eszter Zsófia2021-01-09
Több

Bírók és a korábbi legfőbb ügyész is segítették Gyurcsányék KISZ-es vagyonátmentését – Megdöbbentő bizonyítékok Varju László szerepéről

PestiSrácok.hu2021-01-09
Több

Így csap az asztalra Moszkva – Lavrov szerepe az orosz birodalmi politikában

Kertész Dávid2021-01-07
Több

Mindenkinek megvan a maga baja: újranyitnak a detoxikálók Oroszországban

PestiSrácok.hu2021-01-07
Több

A III. katasztrófa, Gyurcsány Ferenc első ámokfutása

Bálint Botond2021-01-04
Több

Kádár János kegyetlen bosszút állt barátjáért, Mező Imréért, aki a kitelepítések egyik kulcsfigurája volt

Tóth Eszter Zsófia2021-01-03
Több

Ima nyolcmillió meg nem született magyar lélekért – Fel kell vennünk a küzdelmet az „életellenes erőtérrel” szemben

Kovács Attila2021-01-03
Több

Major Tamás bosszúja: csak halálos betegen szerződtette Jávor Pált, a színészlegendát, akire mindig féltékeny volt

Tóth Eszter Zsófia2021-01-02
Több

Életigenlés, az ősi földünk iránt érzett szeretet – Újév a Hargitán, avagy mit tanulhatunk a székelyektől

Kovács Attila2021-01-02
Több

Rebrov néha azért poénkodik is – Exkluzív interjú a Fradi „legkisebb fiával”, Sigér Dáviddal

Perutek János2021-01-02
Több

Schiffer András Vásárhelyi Miklósékról: „Arra az aljas, gyilkos uszításra, amit a Szabad Nép művelt, nincs bocsánat.” (PestiTV)

PestiSrácok.hu2021-01-01
Több

Aukciós ház kínálja, külföldre is kerülhet Szent István ereklyéje – Államalapítónk földi maradványainak nyomában

PestiSrácok.hu2021-01-01
Több

A punkok lettek a nyolcvanas évek „pesti srácai” – Nem véletlenül üldözte őket minden erejével a Kádár-rezsim

Tóth Eszter Zsófia2021-01-01
Több

Ügynök volt, meg nem is: Schiffer Ferencet beszervezték, de nem volt hajlandó jelenteni – Az aktanyilvánosságért harcoló Schiffer András néhai nagybátyjának története

Mező Gábor2020-12-31
Több

Hősök, megtörhetetlenek, magyarok – Szavazzon az év sportcikkére és sportemberére!

PestiSrácok.hu2020-12-31
Több

Hová tűnt a karácsony Németországból?

PestiSrácok.hu2020-12-31
Több

Mozgalmas évet zártunk, hazánkban egyesek felül-, mások alulmúlták önmagukat…

Szűcs Gábor2020-12-31
Több

Egy nemzedék múlva eltűnik a kárpátaljai magyarság? – Interjú Radvánszky Ferenc református lelkésszel

PestiSrácok.hu2020-12-30
Több

Volt, aki nemet mondott Lucifernek: Tordai Terit megpróbálták, de nem sikerült beszervezni

Tóth Eszter Zsófia2020-12-30
Több

Csirkét „daráló” CPg, fasisztának nevezett punkok – A középiskolás korában beszervezett „Hunyadi” jelentéseinek komoly következményei voltak

Tóth Eszter Zsófia2020-12-28
Több

A II. katasztrófa: Medgyessy Péter két reménytelen éve

Bálint Botond2020-12-28
Több

Itthon “csak” legenda lett, San Diegóban viszont halhatatlan is! – Az egykori újpesti kapusfenomén, Tóth Zoltán élettörténete

Kovács Attila2020-12-28
Több

A hivatalos Magyarország

Petruska Péter2020-12-28
Több

Az I. katasztrófa: eddig három választást nyertek meg a kommunistából lett liberálisok…

Bálint Botond2020-12-27
Több

Az életem legszebb fiatal éveit rabolták el tőlem – A megtörhetetlen Claire Kenneth írónő a kitelepítésekről

Tóth Eszter Zsófia2020-12-25
Több

Se ki, se be – Belorusszia lezárta a határait

PestiSrácok.hu2020-12-22
Több

Irtassanak ki a magyarok! – Így hangzott a IV. (Gyermek) Lajos hadiparancsa a pozsonyi csata előtt! (Frissítve! A film megnézhető!)

Kovács Attila2020-12-22
Több

Meruk Vilmos, a bolsevik „Robert de Niro” – Taxisofőrből lett a szovjetek mindenhol bevethető tisztogató-kádere

Mező Gábor2020-12-20
Több

Magyarok, sikeresek, példaképek – Ne turkáljunk olimpiai bajnokaink zsebében!

Kovács Attila2020-12-20
Több

Az Európai Parlament kormány- és rendszerváltást akar Lengyelországban és Magyarországon – Egy német újságírónő megdöbbentő elemzése

Sebes Gábor2020-12-19
Több

„A sakk fegyelemre, koncentrációra, előrelátásra, tiszteletre nevel: minden magyarnak szüksége van ezekre az erényekre” (PS-interjú)

Kovács Attila2020-12-19
Több

Csengey Dénest szerinte eltették az útból, őt „csak” tönkretették – Szokolay Zoltán (1956–2020) portréja a PestiTV-n (Videó!)

Mező Gábor2020-12-18
Több

Putyin jó formában tartotta meg szokásos évértékelő sajtótájékoztatóját

PestiSrácok.hu2020-12-18
Több

Borvendég Zsuzsanna: 1980 és 2010 között a titkos pénzügyi hálózat elnyelte nemzeti jövedelmünk egyharmadát

Mező Gábor2020-12-17
Több

Milyen lesz az apokaliptikus jövő? Megjelent a Gerilla folytatása, a Barbárok ideje

PestiSrácok.hu2020-12-17
Több

Habár egy libanoni vállalkozás megpróbált beakasztani, Dézsy Zoltán bebizonyította, hogy a hírhedt pincebörtönök léteztek! (múltfeltáró cikk és dokumentumfilm)

PestiSrácok.hu2020-12-16
Több
Gördítsen többért
Blogok
  • 061

  • “Ha a népzene jobban benne lenne a köztudatban, jobb ország lennénk” – 70 éves Hamar Dániel
    0612021-01-22
  • Jó kedvvel, bőséggel – Online programok a magyar kultúra napján
    0612021-01-22
  • Tutiblog

  • Galla Miklós megőrült?
    Magyarisztáni rögvalóság2020-12-10
  • Belehaltak a járványba? Hát a DK-nak az jó!
    Tutiblog2020-12-09
  • Az Öreg

  • „Ki egyszer rúgott magyarba, szinte kedvet kap a rúgáshoz” – A Médiaháború végjátéka és az új remény
    Az Öreg2021-01-10
  • Kivéreztették az Új Magyarországot – Amikor Horn bizalmasa, az olajügyes Kelemen irányította az egyetlen jobboldali napilapot
    Az Öreg2020-12-15
  • „Ki egyszer rúgott magyarba, szinte kedvet kap a rúgáshoz” – A Médiaháború végjátéka és az új remény
    Az Öreg2021-01-10

(x) PestiSrácok.hu Filmklub

  • Aristo

  • A párbaj
    Aristo2021-01-19
  • A bosszú
    Aristo2021-01-16
  • Ki ette meg a misszionáriust?

  • Az ellenzék progresszív jövedelemadó-terve a magyar középosztály gyilkosa
    Ki ette meg a misszionáriust?2021-01-17
  • Egy karácsony majdnem szaloncukor nélkül
    Ki ette meg a misszionáriust?2020-12-25
  • Erdélyi levelek

  • A Bodu-jelenség
    Erdélyi levelek2021-01-22
  • Ébresztő!
    Erdélyi levelek2021-01-16
  • VBT blog

  • Micsoda abszurd egy nap…
    Blog2021-01-19
  • Nem vonulok rezervátumba!
    Blog2021-01-18
  • Igényes honlap, igényes egyetem /forrás: 444.hu
    Földosztás és szabadegyetem, avagy két libbant program holnapra
    Blog2020-08-12
  • Antirasszista zenevonat
    Blog2020-08-03
  • Bezzegnemzetek

  • Nem adhatok mást, csak mi lényegem – Így kezeli Európa a járványt
    Bezzegnemzetek2020-03-30
  • A magyar sporttörténelem kisantant dézsmálói – II.
    Bezzegnemzetek2019-09-30
  • Máté T. - kávé mellé

  • Egy év múltán…
    Máté T. - kávé mellé2019-09-16
  • Máté T. Gyula feleségének üzenete
    Máté T. - kávé mellé2018-09-24
PestiSrácok

I M P R E S S Z U M

A PestiSrácok.hu kiadója az Insider Media Lapkiadó Kft.
A lap NMHH nyilvántartásba vételének száma: CE/185-2/2016
A szerkesztőség és a kiadó postacíme: 1536 Budapest, Pf. 246.
A kiadásért felel: Szenvedi Zoltán Ügyvezető
Főszerkesztő: Huth Gergely
Lapigazgató: Stefka István
Hírigazgató: Szarvas Szilveszter
Főszerkesztő-helyettes: Bálint Botond
Lapszerkesztők: Jurak Kata, Pámer Dávid, Szentkirályi András 
Főmunkatársak: Ferkó Dániel , Füssy Angéla, Mező Gábor,Pilhál Tamás, Lakatos-Szabó Fruzsina
Újságírók: Ambrózy Áron, Bokor Gábor,Csibra Tibor, Dezse Balázs, Juhári Andrea , Susánszky Mátyás, Szabó Gergő, Szalai Szilárd, Vésey Kovács László, Vincze Emília
Fotóriporter: Horváth Péter Gyula
PS Mozi: László Petra, Ragács András, Tihanyi Rita
Szerkesztőségvezető Mézes Gabriella
Szerkesztőségi titkár: Venczel Eszter
Informatikai vezető: Bori Zsuzsanna
és sokan mások...
Kontakt: [email protected]

PestiSrácok.hu

Ahol alacsonyan szállnak a sallerek. És ahol nincs íróasztalfiók. Mert ami odakerülne, az itt megjelenik.

Írásaink a közmegegyezéses hazai sajtóetika és a Médiaalkotmány szellemisége szerint készülnek. Forrásainkat minden körülmények között megóvjuk, szivárogtasson bátran! Szerzőink neve olykor "írói név".

Adatkezelési Tájékoztató

*Kell még valamit mondanom Ildikó? - Az őszödi beszéd utolsó mondata.

Médiaajánlat


A PestiSrácok.hu multiszájton és társoldalain, a 061.hu, a Tutiblog.com, AzÖreg.hu, az Aristo blogol, a Ki ette meg a misszionáriust? és az Erdélyi Levelek blogokon exkluzív hirdetési felületeket kínálunk.

Ajánlja termékeit, szolgáltatásait a Gemius Hungary Kft. által hitelesített több-százezres olvasóközönségünknek!

Kontakt: hirdetes@pestisracok.hu

Puskás Bence

Sánta Annamária

PestiSrácok.hu ÁSZF

Copyright © 2015 PestiSrácok.hu

„Én nem nyalok, mint az Illés” – Radics Béla, a Gitárkirály balladája 
Így gyűlöli a homoszexualitást a baloldal