Úgy tűnik, a románok sem adnak helyet az LMBTQ népszerűsítésének országukban; legalábbis erre utal, hogy egy román nyomdát annak ellenére nem büntetett meg a romániai diszkriminációellenes tanács (CNCD), hogy nemet mondott egy LMBTQ-tartalmat népszerűsítő megrendelésre.
Elutasította a romániai diszkriminációellenes tanács (CNCD) azt a beadványt, amelyben annak a bukaresti nyomdának a megbüntetését kezdeményezték, amely tavaly ősszel elutasította, hogy olyan szórólapokat nyomtasson ki, amelyek az LMBTQ-közösség elleni erőszakra hívták volna fel a figyelmet. A CNCD indoklása szerint ebben az esetben a lelkiismereti szabadságnak van elsőbbsége, a nyomda képviselői ugyanis erre hivatkozva utasították el a nyomtatást; mint fogalmaztak, nem akartak ilyen jellegű üzeneteket népszerűsíteni.
Oana Dorobantu, a romániai LMBTQ-közösség aktivistája azzal a céllal kereste fel a nyomdát, hogy egy, a nők védelmében szervezett felvonuláson osztogatná a szórólapokat. A nyomda árajánlattal válaszolt a megkeresésre, de miután az aktivista e-mailben elküldte a nyomtatni kívánt tartalmat, a cég elutasította az ötszáz szórólap nyomtatását. Dorobantu az elutasítás után a sajtóhoz fordult. Mint elmondta, a szóban forgó szórólapok a leszbikusok elleni erőszak formáiról szóltak, és azokon nem voltak képek.
A nyomda tulajdonosa kijelentette: miután elolvasta a nyomtatandó szöveget, úgy érezte, az ellentmond azoknak az erkölcsi és keresztény elveknek, amelyeket magánéletében, de az üzleti világban is követ.
Nem szeretnénk, ha a nevünket ennek a közösségnek az ügyeivel társítanák
– hangsúlyozta a cégtulajdonos.
Bukarestben nemrég azzal került terítékre a LMBTQ-közösség kérdése, hogy Románia jogerősen pert vesztett az Emberi Jogok Európai Bíróságán, amely elrendelte: jogilag is el kell ismerni és védeni kell az azonos nemű személyek alkotta családokat. Marcel Ciolacu kormányfő a döntés után azt mondta, hogy az ország nem áll készen az azonos nemű párok jogállásáról szóló rendelkezések bevezetésére.
Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: MTI/EPA/Marc Müller
Facebook
Twitter
YouTube
RSS