Számos külföldi országból finanszírozzák Soros hazai birodalmát – derült ki az Origo birtokába került dokumentumokból. Bár valamennyi helyi Soros-szervezet tagadja, hogy külföldi érdekeket szolgálna ki, azonban, ha jobban megnézzük ezeket a helyi leányvállalatokat, akkor azt láthatjuk, hogy szinte kizárólag csak külföldi forrásokból gazdálkodnak, így jogosan vetődik fel a kérdés, hogy milyen célokat és mi okból szolgálhatnak ezek a hazánkban bejegyzett egyesületek, alapítványok, mert az ősi szabály szerint aki fizet, az diktál – írta a portál. A Századvég NGO-radarja is a Helsinki Bizottság tavalyi éves beszámolójával foglalkozik. Ebből kiderül, hogy a négyszáznyolcvanegymillió forintos bevételükből mindössze ötmillió származik hazai adózóktól, és ha feltételezzük, hogy a meg nem jelölt adományok mind hazai forrásúak, akkor is csak a bevétel hét százaléka származik belföldről. A finanszírozók között megtaláljuk Soros házi alapítványát, az Open Society Foundationt, az Európai Bizottságot, vagy épp az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságát, de német, svájci és horvát szervezetet is találunk a támogatók listájában, ahogy a Holland Nagykövetséget is. A Helsinki Bizottság egy rejtélyes svájci finanszírozója, az Oak Foundation bár korábban inkább klímavédelemmel és női egyenjogúsággal foglalkozott, most mégsem sajnált harmincnyolcmillió forintot Soros hazai blogjától, a 444-től.
Az Origo birtokába jutott dokumentumok azt igazolják, hogy a Soros-birodalom hazai képviselői – többek között a Helsinki Bizottság is – hiába sírta tele a nemzetközi sajtót és az Európai Uniót azzal, hogy a nemzeti kormány ellehetetleníti őket, adókkal és megbélyegzéssel kívánja megakadályozni munkájukat, valójában továbbra is élnek és virulnak. A Helsinki Bizottság és a többi szervezet továbbra is nyugodtan, mindenfajta atrocitás nélkül folytathatják tevékenységüket, és a külföldi finanszírozóik – elsősorban Soros György – továbbra is minden akadály nélkül pénzelheti, és nem mellékesen igazgathatja magyar birodalmát. A Helsinki Bizottság bevételének egy százaléka jött össze hazai adózóktól, legfeljebb hét százalék belföldről, a többi mind külföldről. A Helsinki Bizottság 2018-as beszámolójából kiderült, hogy a hazai Soros-birodalom egyik ékkövének számító, elvileg jogvédő szervezet csaknem félmilliárdos éves bevételéből mindössze ötmillió forint származik a hazai adófizetők egy százalékos adományaiból, ami arra is utal, hogy nem nagyon mozgatja meg a Helsinki Bizottság jogvédő tevékenysége a magyarokat.
Bár a szervezet bevételében van egy nem teljesen tisztázott eredetű harmincmilliós adományrész, de ha erről azt feltételezzük, hogy ez mind hazai forrásból származik, akkor is csak a szervezet teljes bevételének mindössze hét százalékát éri el a hazai forrás, a többi bevétel így külföldi finanszírozóktól jön. A Helsinki Bizottság egy olyan szervezet, amely elvileg magyarországi jogvédelmet, itteni érdekeket hivatott szolgálni, és célként arról ír bemutatkozásában: arra törekszik, hogy az emberi jogok nemzetközi dokumentumait érvényre juttassa Magyarországon.
Német, svájci és horvát szervezetek, illetve a holland nagykövetség is pénzelte őket
Visszatérve a Helsinki Bizottság tavalyi beszámolójához, abból az alábbiak derültek ki: a szervezet a legtöbb pénzt természetesen Soros házi pénztárából, az Open Society Foundationtől kapta, csak tavaly öt különféle célra száztizenhárommillió forintot. A második helyre a Helsinki Bizottság fő támogatói között az Európai Bizottság került, amelyik százmillió forintot adott csak 2018-ban a szervezetnek hét jogcímen. Az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága ötvenkilencmillió forintot adott a szervezetnek két jogcímen. Egy német, migránsokat támogató Soros-szervezet, a Pro Asyl is pénzelte több, mint hétmillió forinttal a bizottságot, ahogy egy EU-Russia Civil Society Forum nevű szervezettől is kaptak csaknem hatmillió forintot. Az, hogy mennyire külföldi érdekeket szolgál a Helsinki Bizottság, jól mutatja az is, hogy a Holland Nagykövetségtől csaknem ötmillió forintos megbízást kaptak a magyar jogállamiság vizsgálata címén. A német, holland és persze az ismert amerikai megbízókon felül a Helsinki még egy horvát álcivil szervezet támogatását is élvezte a tavalyi évben, a Human Rights House Zagrebét.
Sorosék kiemelt partnere, az OAK Foundation, a 444.hu mecénása
Kiemelkedő támogatást, hetvenhatmillió forintot adott a Helsinki Bizottságnak az Oak Alapítvány is, ahogy a The Sigrid Rausing Trustnak is olyannyira fontos volt az emberi jogok magyarországi védelme, hogy nem sajnáltak rá huszonötmillió forintot. Az utóbbi két szervezetről érdemes néhány szót ejteni, mivel kevésbé ismertek, azonban láthatóan mindkettejüknek nagyon sok pénzt megért a magyar Helsinki Bizottság tevékenységének finanszírozása. Az OAK Foundation Sorosék kiemelt partnere, a 444-et is támogatták. Az OAK Foundations egy svájci központú szervezet, amely szintén emberi jogokkal, környezetvédelemmel, kisebbségekkel és például gendertudománnyal foglalkozik. Hazánkban is két partnerszervezettel büszkélkedhet, az egyik ebből a Helsinki Bizottság. Egy korábbi Open Society-s dokumentum partnerszervezetként tünteti fel az OAK-ot, kifejezetten európai projektekre vonatkozóan.
A szervezet azért is érdekes, hiszen amellett, hogy a Helsinki Bizottságot pénzeli, egy másik hazai, Sorosék által finanszírozott céget, méghozzá a 444.hu-t kiadó Magyar Jeti Zrt.-t is megtámogatta több, mint harmincnyolcmillió forinttal a nagylelkű svájci alapítvány. Az, hogy egy környezetvédelemmel és női egyenjogúsággal foglalkozó szervezet miért is támogat egy középszerű, magyarországi Soros-blogot, az érthetetlen. Az meg különösen nevetséges, hogy miután csaknem negyvenmilliót adott a lapnak a fenti szervezet, a 444-et függetlennek nevezi a kiadványuk.
A Soros által létrehozott pénzügyi alap pénzeli a spekuláns másik szervezetét
A másik érdekes finanszírozó a Helsinki listájában a The Sigrid Rausing Trust, a Soros Alapítvány által létrehozott pénzügyi alap, amelyet az Open Society emberi jogi mozgalmak támogatására hozott létre három évvel ezelőtt. Nagyon úgy tűnik, hogy Magyarországon az emberi jogok védelme annyira kiemelt célnak számít, hogy nem sajnált rá a Soros-központ huszonötmilliót adni. A pénzügyi alap azonban nemcsak a Helsinki Bizottságnak adott segítséget, hanem természetesen más hazai Soros-szervezeteket is megtámogatott egy kis pénzzel: az Átlátszó harmincegy, a Direkt36 tizenöt, az EMMA Egyesület harmincöt, a TASZ százhetvenötmillió forintot kapott a Soros-birodalom legújabb fiókszervezetétől. Azt, hogy ilyen bőkezű külföldi adományozás után hogyan tudnak ezek a szervezetek elfogulatlanul, az általuk képviseltek érdekeit figyelembe véve eljárni, azt jól láttuk az elmúlt években, és jól mutatja Soros hazai és európai tevékenysége.
Forrás: Origo; Fotó: PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS