Németországnak mostanában különleges érzéke van az igazán fontos dolgokhoz, most például bevezették a harmadik nemet.
Az LGBTQQIAAP+ mozgalom rendszeresen bizonyságát adja, mennyire rátelepedett a közéletre és a törvényalkotásra, a nyugati, liberális politikai vezetés pedig azt igazolja, mennyire hajlamos meghajolni a genderlobbi nyomásgyakorlásának. A német anyakönyvezésben bevezették a harmadik nemet, hogy a férfiak és a nők mellett az interszexuálisok se érezzék kirekesztve magukat. Azaz a liberalizmus örök pozitív nyelvezetéhez illesztve
lehetővé teszik a nemük közvetlen meghatározását azoknak az interszexuális embereknek, akik sem férfiként, sem nőként nem definiálhatók.
Az alkotmánybírósági határozat szerint nem elegendő, ha nem tüntetik fel a nemet, hanem „inter”, „vegyes” vagy más egyértelmű névvel kell illetni az anyakönyvben az érintetteket. Félő azonban, hogy végül nem azok kapják majd meg a harmadik nemű besorolást, akik nem definiálhatók férfiként vagy nőként, hanem akik nem akarják definiálni magukat férfiként vagy nőként.
Az alkotmánybíróság arra kötelezi a törvényalkotót, hogy 2018 végéig hozza meg az ehhez szükséges törvénymódosításokat. A testület egy interszexuális ember beadványát bírálta el, aki születési anyakönyvi kivonatában a nem meghatározását nőről interre szerette volna megváltoztatni. A beadványához csatolt genetikai szakvélemény azt tartalmazta, hogy sem női, sem férfi kromoszómái nincsenek.
Az interszexualitás azt jelenti, hogy a nők XX és a férfiak XY kromoszómapárja helyett X (Turner –szindróma), XXX (Triple X szindróma), XXY (Klinefelter-szindróma), XY női (Swyer-szindróma) vagy XYY kromoszómaszerkezettel születnek. Ezeket a genetikai rendellenességeket betegségként tartja számon a tudomány, emiatt is különleges jelentőségű a németországi lépés, amely újfent összemossa az emberi jogokat a betegségek megítélésével. Ha ugyanis a különböző, genetikai eredetű betegségeket rendes állapotként iktatják törvénybe, akkor fogós kérdések merülnek fel: Mely betegségeket iktatják még be teljesen rendes állapotként? Melyeknél kéne majd meghúzni a határt? Miért pont azoknál? Milyen alapon zárunk majd ki adott betegségeket a teljesen normális megítélés alá esők közül?
PS/index.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS