Ma van a Magyar Labdarúgás Napja, és stílszerűen ezen a napon nyílik meg a Puskás Múzeum a Puskás Aréna toronyépületében. A földkerekség legismertebb magyarjáról igazán méltó helyen, a róla elnevezett aréna kultikus épületrészében nyílik állandó kiállítás, amely nemcsak Puskás Ferenc, de az egész Aranycsapat előtt is különleges emléket állít. A múzeumot Orbán Viktor miniszterelnök avatja fel, de beszédet mond Emilio Butragueno, a Real Madrid igazgatója is.
Ha bárhol a nagyvilágon kiderül, hogy magyarok vagyunk, a leggyakrabban az a szó hangzik el, hogy „Puszkász”. Bár az Aranycsapat egykori legendás kapitánya az 1956-os forradalmat követően nem tért haza, hanem Spanyolországban telepedett le és a Real Madridban épített fel egy csodálatos karriert, mindvégig büszkén vállalta és hirdette magyarságát. Közvetlen személyisége és barátságos, segítőkész lénye a világon mindenütt népszerűvé tette.
A róla elnevezett múzeum a Puskás Aréna azon épületrészében – a toronyépületben – kap majd helyet, amely egyedüliként fennmaradt a régi Népstadionból, és amelynek bejárata felett ma is ott virít a „Száguldó Őrnagy” neve. A mai avatóünnepség éppen az „Évszázad mérkőzésének”, vagyis az 1953. november 25-én lejátszott Anglia-Magyarország mérkőzés évfordulójára esik, amelyet a válogatott 6:3-as felejthetetlen győzelme révén 1993 óta a Magyar Labdarúgás Napjaként ünneplünk.
Fontos tudni, hogy bár a múzeum Puskás Ferenc nevét viseli, nem csupán a korábbi világklasszisnak, de az egész Aranycsapatnak is emléket állít. Korábban soha nem látott emléktárgyak, különleges ereklyék idézik meg azt a csapatot, amely nemcsak a zöld gyepen alkotott maradandót, de egy olyan korszakban okozott elképesztő örömet a magyarságnak, amikor – a kommunista diktatúra iszonytató erejű igáját nyögve – más boldogsága nemigen volt ennek a nemzetnek.
A délelőtt 10 órakor kezdődő ünnepségen Orbán Viktor miniszterelnök személyesen avatja fel a múzeumot. Az avatóünnepségen beszédet mond majd Csányi Sándor MLSZ-elnök, a FIFA alelnöke, valamint Schmitt Mária történészprofesszor. Az esemény tiszteletére Budapestre érkezik Emilio Butragueno, a Real Madrid igazgatója is. A megnyitóra a PS is hivatalos, az eseményről portálunkon is beszámolunk.
Vezető kép: Puskás Ferenc neve márványba vésve a toronyépület homlokzatán. Ebben az épületben kapott helyet a Puskás Múzeum. A szerző felvétele.
K
2024-11-25 at 08:03
–A magyarosított nevű Puskás Ferenc apai ágon sváb német származású családba született Purczeld Ferenc néven , tehát ő sem volt magyar származású.
–A labancok most is köztünk élnek.
K
2024-11-25 at 07:51
–Sajnos ma már jelenleg NINCS magyar futball, mert például az OTP Bank Liga ( MB1-es ) csapatai is csak kis százalékban tartalmaznak magyar játékosokat . A java része külföldi állampolgár, és egyébként is…:
–Sajnos az egész magyar társadalom évszázadok óta bevándorló központ Európában, és 100 évente már TÖBBSZÖR kicserélődött a TELJES lakosság.
–Így a magyar állampolgárok se magyarok eredetileg , az egyik fele magyarosította nevét, a más fele Nem magyarosította a nevét, már több száz éve nem divat a külföldi név magyarosítása.
–Ezért sincs a magyar embernek magyar identitástudata , és ezért is sok a hazaáruló Magyarországon különösen a liberális ellenzékben.
Ennek a tragikus megosztottságnak egyik tünete a külföldiekből álló “magyarnak” nevezett magyar futball.