“Nem állítom, hogy a probléma neve Gyurcsány Ferenc. Azt állítom, hogy amit ő tesz, rombol. Nem is akárhogyan. A kérlelhetetlen rendszerellenzéki szerepében tetszelgő politikus és pártja fő kommunikációs vonala a moralizálás, ugyanakkor tettei – általuk létrehozott blogoldalak és apróbb internetes hírcsatornák – egyetlen célja, hogy a demokrata ellenzéki oldalon mozgolódó politikusokat lejárassa, közöttük viszályt szítson. Ez nem konstruktív magatartás, és morális szempontból is elbukna. Leginkább azért, mert eredménye az egész az ellenzék módszeres szétverése” – mondta nemrég Gyurcsányról Bősz Anett, hogy aztán hétfőn beüljön a DK parlamenti frakciójába. Bár Karácsony Gergely színrelépésével már megszokhattuk, hogy ő mindig más pártok színeiben indul valamilyen posztért, mint aminek éppen a tagja, arra azért még nem volt példa, hogy egy párt frissen megválasztott elnöke egy másik párt frakciójának tagjává váljon.
Hungarikumként tekinthetünk immár arra a jelenségre, hogy ellenzéki politikusok – miután beléptek egy, az elveiket teljes mértékben kielégítő pártba, majd abban fontos pozíciókat szereztek – elkezdenek keresgélni, hogy melyik alakulatba léphetnének át. Bősz Anett példáján okulva ebben az sem zavarja őket, ha a kiszemelt csapattal addig örihariban voltak; a dolog kovásza valószínűleg az lehet, amit a Liberálisok elnöke magyarázatként adott hétfői sajtótájékoztatóján: le kell bontani a NER-t, ezért neki Ferenc mellett van a helye. Mindenféle iróniát mellőzve kijelenthető: a kormánypártoknak immár felesleges ideológiákat, korábban hangoztatott elveket számonkérnie az ellenzéken, mert azon a térfélen ilyenek már egyszerűen nincsenek; kizárólag napi érdekek mentén kirajzolódó helyezkedés van, és ez már nem lesz másképp. Azt nem tudhatjuk, hogy Bősz Anett zsarolható-e valamivel, vagy csak egyszerűen a földbe döngölést igyekezett elkerülni, nemrég még ugyanis úgy vélekedett:
De ha az ember erre a formációra gondol, akkor nem más látszik belőlük, mint a folyamatos botránykeltés, az indulatok fokozása és az a szüntelenül villogó üzenet áll a középpontban: Orbán a patás, Gyurcsányra van szükség helyette. Nem tudok mondani egy olyan alkalmat, amikor a DK valamely politikusa mondjuk oktatásügyben leült volna a szakmával egyeztetni, és arra törekedett volna, hogy a civil mozgalmat segítve, valami olyan célért küzdjön, amely jelenlegi elérhetetlensége ellenére azt üzente volna a választónak: ilyen lenne az Orbán utáni Magyarország. (…) Mert az imidzsépítés fontos, nem a morál. Az imidzs üzenete egyértelmű: Gyurcsány AZ ellenfél, Orbán egyetlen lehetséges kihívója, aki nincs vele, az Orbánnal van. Gondolom, innen a vélelmezett morális felhatalmazás arra, hogy minden olyan politikust, szervezetet vagy bárkit és bármit azonnal a földbe igyekezzenek döngölni, aki kritikát mer megfogalmazni a DK vezetőjével szemben. Sőt, sajnos sok esetben még azt is, akinek eltér a véleménye a DK-s iránytól.
Gyurcsányra utalva két esztendeje Bősz Anett még úgy fogalmazott, hogy vannak olyan emberek, akiknek a saját pozíciója és pártja fontosabb, mint a hazájuk.
Nem vesz részt a jövőben a Magyar Liberális Párt (MLP) az ellenzéki előválasztási egyeztetéseken, mivel Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke továbbra is fenntartja vétóját velük szemben – közölte Bősz Anett, az MLP ügyvivője csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján. Bősz Anett az újabb, csütörtöki egyeztetési forduló után elmondta: Gyurcsány Ferenc továbbra is fenntartotta vétóját velük szemben, és úgy tűnik, hogy ezt a tárgyalássorozatot már a DK elnöke dominálja. Szavai szerint vannak olyan emberek, akiknek a saját pozíciója és pártja fontosabb, mint a hazájuk. Gyurcsány Ferenc azt jelezte, nem tud és nem is kíván együttműködni a Magyar Liberális Párttal. Úgy fogalmazott, hogy az ő megítélése szerint a Magyar Liberális Párt őfelsége ellenzékeként viselkedik, és ez számára elfogadhatatlan. Nem véli felfedezni a mi politikánkban azt, hogy autoriter rendszerként tekintünk az Orbán-kormányra és nem gondolja azt, hogy hozzájuk hasonlóan romokban látjuk a jogállamot és a demokratikus intézményrendszert. Sajnálom, ha vannak olyanok, akiknek ez játék vagy a saját pozíciójuk fontosabb, mint az, hogy mi lesz az országgal
– mondta az InfoRádiónak a Liberálisok akkori ügyvivője, Bősz Anett. A három esztendeje még csak körvonalazódó ellenzéki összefogás fogaskerekei között sok-sok homokszem csikorgott még, sokan voltak még sértettek, ami valószínűleg ma is így van, csak sikerült egy kicsit újracsomagolni a portékát. A Liberálisok új elnöke három éve még úgy gondolta, hogy Gyurcsány képtelen az alázatra, hogy aztán hétfőn alázattal a zsoldjába szegődjön.
Nincs helye személyes sértettségnek és lejárató támadásoknak azon ellenzéki pártok között, amelyek demokráciát szeretnének. Minden mérhető támogatottsággal rendelkező pártnak részt kell vennie az együttműködésben, ha le akarják váltani a kormányt – mondta a Kossuth Rádióban Bősz Anett, a Liberálisok ügyvivője. Bősz Anett szerint egész egyszerűen arról van szó, hogy Gyurcsány Ferenc nem tudja elfogadni, hogy a Liberálisok elnöke, Fodor Gábor annak idején nem ült be a DK tervezett frakciójába, és így az nem tudott megalakulni. Tehát a DK kirekesztő magatartása személyes sértettségből adódik, és abban gyökeredzik – tette hozzá. Az ügyvivő azt mondta, a Liberálisok elleni lejárató támadássorozat összehangoltnak tűnik. Bősz Anett arra a riporteri kérdésre, hogy Gyurcsány Ferenc lehet-e az akadálya a baloldali ellenzéki összefogásnak, azt válaszolta, sokan mondják ezt. Hangsúlyozta, az akadály egy magatartástípus, ha valaki képtelen arra az alázatra, hogy megkeresse a helyét egy ellenzéki együttműködésben, és adott esetben kettőt hátralépjen.
Forrás:Reflektor.blog.hu/Válasz.hu/Infostart.hu/Híradó.hu; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS