Pesti Srácok

Lemodellezték, mi történne, ha atomtöltetet dobnának Kijevre (Videó)

Lemodellezték, mi történne, ha atomtöltetet dobnának Kijevre (Videó)

Ha még nem félnénk eléggé az oroszok világuralmi terveitől, akkor most kaptunk egy újabb adag rettegnivalót. A Twitteren terjed ugyanis egy videó, amelyen azt modellezik le, hogy mi történne az ukrán fővárossal, ha az oroszok bevetnék ellene a rendelkezésre álló legnagyobb atomfegyverüket.

Felkerült az internetre egy szimulációs propagandavideó, ami azt nézi meg, pontosan milyen következményekkel járna, ha Kijevre atombomba hullana – írja a Mandiner. Az ismeretlen forrásból származó angol nyelvű videóban egy 100 megatonnás nukleáris töltet által okozott pusztítást modelleznek le. Eszerint:

  • 64,2 kilométeres sugarú körben hőmérsékleti sugárzást bocsátana ki,
  • a robbanás okozta lökéshullám sugara 54 kilométer lenne,
  • az elektromágneses sugárzás 7 kilométer sugarú kör lenne,
  • maga 7,92 kilométeres sugarú területen pusztítana 35,7 másodpercig.

A bomba által okozott pusztítás a videó becslése szerint 2 412 040 ember halálát okozná.

PestiSracok facebook image

Forrás: Mandiner; Fotó: MTI/Kovács Tamás

Ajánljuk még

Magyar Péterben ott van mindaz a patológia, ami a nárcizmust megtestesíti - Hal Melinda a Polbeatben

‎Polbeat január 20.
Van egy olyan személyiségfogalom, hogy "nárcisztikus személyiségzavar". Nem Magyar Péter az egyetlen, aki ilyen jegyekkel érkezett a közéletbe, de nála ott van mindaz a patológia, ami ezt a problémát megtestesíti. A nárcizmusnak a Magyar-féle megnyilvánulása káros magára a társadalomra is. Hiszen amikor valaki elfogadja, hogy őt egyesek messiásnak tartják, az megalázása a hitnek, a kultúrának, a nemzetünknek és a történelmünknek - mondta a PestiSrácok.hu Polbeat című videóműsorában Hal Melinda klinikai szakpszichológus és közgazdász. Megjelent a nézők sorában a Lakatos-botrányt (Ábrahám Róbert közreműködésével) kirobbantó nevelőtanár is, aki arra várt választ, hogy egy ilyen brutális ügyben miért nem zár össze a szakma mellette?

Magyarics Tamás a Polbeatben: Trump kicsit igazított a külkereskedelmi mérlegen, ettől még nem dől össze a világgazdaság

‎Polbeat április 7.
"Donald Trump kiindulópontja az, hogy az Egyesült Államoknak óriási kereskedelmi deficitje halmozódott föl Európával, Kínával, Japánnal és más országokkal, azaz a fő piacokkal szemben, s szeretné ezt lefaragni. Kinyilvánította, hogy túl sokan élősködtek az Egyesült Államokon, és ez tovább nem tűrheti el" - mondta a PestiSrácok Polbeat című műsorában Magyarics Tamás, az ELTE emeritus professzora, a Közszolgálati Egyetem Amerika Kutatóintézetének senior főmunkatársa arra a kérdésre, hogy a büntetővámok kivetése után valóban bekövetkezik-e az armageddon a világpiacon, miként azt a teljes balliberális sajtó vizionálja. A professzor szerint esélyesebb, hogy ezt az amerikai nézőpontból logikus kiigazítást lenyeli, beárazza majd a világpiac.

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.