Pesti Srácok

Az ukránoknak adott új "csodafegyverről" korábban szatirikus filmet készítettek az amerikaiak

Az ukránoknak adott új "csodafegyverről" korábban szatirikus filmet készítettek az amerikaiak

Az önfeledten hurráoptimista független-objektív-sajtó sorban hozza le az olyan cikkeket, amelyek szerint az ukrán hadsereg számára a közeljövőben átadni kívánt harcjárművek olyan technológiai fölényt képviselnek, hogy azokkal nemcsak a Krím-félszigetről verik ki hamarosan az orosz csapatokat, hanem minimum az Urálig kergetik őket. Csak azért nem nevezik őket csodafegyvereknek (sztárfegyver), mert ez a szó kellemetlen reminiszcenciákat ébresztene az olvasókban. Az igazság – szokás szerint – megint odaát van.

Az odaát ebben az esetben a tengerentúlra is értendő, hiszen a Bradley típusú lövészpáncélosokról maguk az amerikaiak készítettek szatirikus filmet, Hullagyártó harckocsi címmel. A vonatkozó harcjármű ugyanis mindennek nevezhető, de jónak nem.

– írja a Wikipédia, amely – szemben a haladó sajtóval – nem hallgatja el a típus hibáit, pusztán azért, mert a morál és a demokrácia egyik világítótornya ezt a fegyvert adja át éppen a morál és a demokrácia másik világítótornyának, hogy megküzdhessenek a sötétség erőivel.

PestiSracok facebook image

A mozgó bunkernek és elsöprő tűzerejű sztárfegyvernek nevezett Bradley a valóságban egy félresikerült fejlesztés, ami sem a tankvadásznak nem jó, sem gyalogsági szállító járműnek. Nem csoda, hogy a katonai támogatásnak nevezett, adófizetők által bőkezűen finanszírozott raktárkisöprések során ezt a típust is átadják Ukrajnának. Noha Irakban tényleg hasznosak voltak, a képet árnyalja, hogy viszonylag ritkán kerültek bevetésre, hiszen a beásott T–72-es tankokon kívül minden egyébre akadt hasznosabb célszerszáma az amerikaiaknak.

Minden mást meséljen el az alábbi film!

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!