Pesti Srácok

Ukrajna ismét F–16-os vadászrepülőgépeket követel

Ukrajna ismét F–16-os vadászrepülőgépeket követel

Az ukrán légierő újból felszólította a szövetségeseket, hogy küldjenek az országnak F–16-os vadászgépeket. Mikola Olescsuk, az ukrán légierő parancsnoka a Telegramon közzétett nyilatkozatában azt mondta, hogy a vadászgépek képesek lennének "hatékonyan megsemmisíteni" a légi fenyegetéseket az ország határainál. Hozzátette, hogy az orosz légierő "sokszoros túlerőben" van és az ukrán légierő nem rendelkezik elegendő erővel és eszközzel, sem a földön, sem a levegőben, hogy hatékonyan megvédje a légterét.

– mondta. Olescsuk megjegyezte, hogy az orosz erők "irányított légibombákat" használnak a teljes frontvonalon.

PestiSracok facebook image

– fogalmazott az ukrán légierő parancsnoka. A NATO-tag Lengyelország és Szlovákia a közelmúltban kezdte meg MiG–29-es vadászgépek átadását Ukrajnának, miközben Kijev az Oroszország által megszállt területek visszafoglalására irányuló, sokat hangoztatott ellentámadásra készül. Szerhij Holubcov, az ukrán légierő egyik legmagasabb rangú parancsnoka azonban azt mondta, hogy bár a szovjet korabeli harci gépek jobbak a semminél, de nem lesznek képesek teljes mértékben ellensúlyozni Oroszország hatalmas légierejét. Washington egyelőre kizárta, hogy F–16-os repülőgépeket küldjön Ukrajnába.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/W. Khan

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.