Pesti Srácok

Zelenszkij is elismerte: megkezdődött az ukrán ellentámadás

null

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szombaton tett nyilatkozatában megerősítette, „ellentámadások és védekező akciók zajlanak”. Hozzátette, arról nem beszélhet, hogy pontosan milyen szakaszban van az akció – írja a Mandiner a BBC cikkje alapján. Az elnök azt követően ismerte el az ellentámadás megindítását, hogy Ukrajna déli és keleti részén felerősödött a konfliktus, és egyre több helyen került szóba, hogy megindulhatott a régóta tervezett ukrán ellentámadás. A hírek szerint az ukrán csapatok keleten Bahmutnál és délen Zaporizzsja közelében nyomultak előre, és mértek csapást orosz célpontokra.

A támadás sikerességéről nehéz hiteles információhoz jutni, mivel míg az ukránok előrehaladásról, az oroszok a támadások sikeres visszaveréséről beszélnek. (Eközben leállították az orosz kézen lévő zaporizzsjai atomerőmű utolsó működő reaktorát is, részben a heves tüzérségi összecsapások okozta kockázat minimalizálása érdekében.)

Vlagyimir Putyin orosz elnök egy pénteki videóinterjúban már beszélt arról, hogy az ukránok megindították az ellentámadást, de nem sikerült előrenyomulniuk, és sok katonát vesztettek.

Forrás: Mandiner.hu/ Fotó: MTI

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.