Pesti Srácok

Orosz szóvivő: precíziós csapást mértek a nyugati harckocsik őrzésére szolgáló létesítményekre (Videó)

Orosz szóvivő: precíziós csapást mértek a nyugati harckocsik őrzésére szolgáló létesítményekre (Videó)

Az orosz hadsereg tengerről indított, nagy hatótávolságú fegyverekkel mért precíziós csapást csütörtökre virradóra az ukrán erők és "külföldi zsoldosok" körleteire, valamint a nyugati harckocsik őrzésére szolgáló létesítményekre – közölte Igor Konasenkov altábornagy, az orosz védelmi minisztérium szóvivője a csütörtöki hadijelentést ismertetve.

Konasenkov hangsúlyozta, hogy az összes kijelölt objektumot megsemmisítették és a kitűzött célokat elérték. Kiemelte, hogy az ukrán stratégiai tartalékokban jelentős károkat okoztak.

A tábornok szerint az ukrán hadseregnek a nap folyamán elszenvedett vesztesége mintegy 425 fő volt, közülük 165-en Dél-Donyeck, valamint Zaporizzsja környékén dúló harcokban estek el. Mint mondta, a donyecki Urozsajne és a zaporizzsjai Dorozsnyanka térségében két ukrán diverzánscsoportot semmisítettek meg. A csapásról egy videófelvételt is közzétettek:

PestiSracok facebook image

Konasenkov közölte azt is, hogy az orosz légvédelem Donyeck régióban lelőtt két ukrán Szu-25-ös típusú csatarepülőgépet, megsemmisítettek négy HIMARS-rakétát és négy Storm Shadow manőverező robotrepülőgépet, valamint 15 ellenséges drónt egyéb harcjárművek és tüzérségi eszközök mellett, amelyek között nyugati típusokat is említett. Mint mondta, Donyeck régióban megsemmisítettek három ukrán dandárparancsnoki pontot, és összességében kilenc támadást vertek vissza. Luhanszk régióban pedig elhárították az ukrán erők Novoszelivszke településnél indított támadását.

Forrás: MTI; Fotó: Telegram

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!