Pesti Srácok

Szakértők szerint az orosz−ukrán háború még évekig eltarthat

Szakértők szerint az orosz−ukrán háború még évekig eltarthat

A Nyugat el akarja kerülni a háború eszkalációját − fogalmazott Bendarzsevszkij Anton külpolitikai szakértő a tihanyi Tranzit fesztiválon. Az orosz−ukrán háborúról tartott vitában Robert C. Castel biztonságpolitikai szakértő kiemelte, hogy Európán kívül senkit nem érdekel ez a konfliktus.

Robert C. Castel biztonságpolitikai szakértő a vitában kifejtette, hogy szerinte a jelenlegi viszonyok szerint 5−6 évig még eltarthat a háború, mígnem − ahogy fogalmazott − "az egyik fél be nem dobja a törölközőt" a demográfiai adatok miatt. A szakértő úgy látja, hogy aki ebben a háborúban magára maradt, az a Nyugat. Mint kifejtette, India, Kína és még egy sor ország kereskedik Oroszországgal, sőt, az orosz−ukrán konfliktus a Közel-Keletet sem érdekli.

− emelte ki Robert C. Castel, hozzátéve: úgy látszik, most Európa úgymond visszakapja azt, hogy épp az öreg kontinens próbálta megtalálni a számításait korábban a közel-keleti háborúkban. A konfliktus egy másik szegmensét említve a szakértő kiemelte, hogy Ukrajna lehet az a banánhéj, amelyen elcsúszhat Joe Biden amerikai elnök támogatottsága.

PestiSracok facebook image

Bendarzsevszkij Anton külpolitikai szakértő úgy látja, hogy amíg a konfliktus nem zárul le, nem fog küldeni a Nyugat katonákat. Szerinte erre nem fog sor kerülni. Kifejtette továbbá azt is: igaz, hogy Oroszországnak három−négyszeres előnye van demográfiailag, de az országban nincs általános hadkötelezettség. Ugyanakkor szerinte lesz újabb mobilizáció az országban.

− vélekedett a külpolitikai szakértő. Bendarzsevszkij Anton kiemelte azt is, hogy az Ukrajnának átadott fegyverek minősége és mennyisége mutatja azt, hogy a Nyugat el akarja kerülni a háború eszkalációját. Hozzátette ugyanakkor azt is, hogy az Oroszország felé kivetett szankciók láthatóan nem érték el a hatásukat.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!