Pesti Srácok

A fronton szétszórt ukrán csapatokat fogtak el az oroszok

A fronton szétszórt ukrán csapatokat fogtak el az oroszok

Magukra hagyott ukrán egységeket ejtett foglyul az orosz hadsereg. A katonák elmondása szerint parancsnokaik drónokkal felszerelt felderítők segítségét ígérték nekik, helyettük azonban az ellenséggel találták szembe magukat.

A RIA Novosztyi arról ír, hogy a Nyugati Hadseregcsoport 1. Gárdista Páncéloshadseregének katonái Bahmut közelében elfogták az ukrán katonák két csoportját – ezt az orosz hírszerzés tisztje közölte. A tiszt hozzátette: az ukrán fegyveres erők 77. légi mozgó és 56. különáló motorizált gyalogsági dandárjának a katonáit ejtették fogságba – írja a Mandiner. Az egyik ukrán katona a RIA Novosztyinak elmondta: csoportját a védelmi frontvonal üres állásaiba küldték megfigyelés céljából, miközben a parancsnokság drónokkal felszerelt felderítők segítségét ígérte nekik. Hangsúlyozta: ennek ellenére a harcosok egyedül maradtak ott, ahol az orosz hadsereg elfogta őket.

Szergej Sojgu védelmi miniszter bejelentése szerint szeptemberben az orosz csapatok több mint 17 ezer ukrán katonát és 2700 fegyvert semmisítettek meg, köztük hét amerikai Bradley gyalogsági harcjárművet, 77 amerikai M777-es tüzérségi rendszert, két német Leopard harckocsit és egy brit Challenger 2-t, valamint több mint ötven Németországban, Franciaországban, Lengyelországban és az Egyesült Államokban gyártott önjáró löveget.

Forrás: Mandiner; Fotó: MTI/EPA/Orosz védelmi minisztérium

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!