Pesti Srácok

Robbanóanyagot találtak a georgiai hatóságok egy Oroszországba tartó kocsiban, Ukrajnából indult a szállítmány (Videó)

Robbanóanyagot találtak a georgiai hatóságok egy Oroszországba tartó kocsiban, Ukrajnából indult a szállítmány (Videó)

Ukrajna ki akarja terjeszteni a háborút Georgiára – jelentette ki kedden Irakli Kobahidze ügyvivő georgiai miniszterelnök az Ukrajnából Voronyezsbe szánt robbanóanyagok lefoglalását követően.

– húzta alá Kobahidze az Interpressnews hírügynökségnek nyilatkozva. A georgiai állambiztonsági szolgálat hétfőn közölte, hogy feltartóztattak egy robbanóanyagokat tartalmazó szállítmányt, amely az ukrajnai Odesszából Románia, Bulgária és Törökország érintésével az oroszországi Voronyezsbe tartott, és amelyet valószínűleg terrortámadásra szántak. Az Oroszországba tartó szállítmányt a georgiai oldalon megállították, mielőtt átlépte volna a határt.

PestiSracok facebook image

A georgiai állambiztonsági szolgálat szerint az elkövetők azt a látszatot kívánták kelteni, hogy a Georgiában vagy az országon kívül végrehajtott terrorcselekményekért Tbiliszi a felelős, mind a tervezés, mind a végrehajtás tekintetében. A georgiai titkosszolgálat adatai szerint hét georgiai, három ukrán és két örmény állampolgár vett részt a robbanóanyagok georgiai behozatalában és az országon belüli mozgatásában. A szállítást egy ukrán állampolgár, Andrij Sarasidze szervezte meg, aki 2020-ban a Nép Szolgája kormánypárt regionális képviselőjelöltje volt az Odesszai területen, és a (georgiai) Batumi városából származik. Ukrajna tbiliszi nagykövetsége közölte, hogy vizsgálja a georgiai biztonsági szolgálatok vádjait "egy ukrán állampolgár illegális tevékenységben való érintettségét illetően", ugyanakkor felszólította a tbiliszi kormányt, hogy ne politizálja át az ügyet.

A tbiliszi ukrán nagykövetet még 2023 márciusában hívták vissza konzultációra a két ország között kialakult nézeteltérések miatt. Az ukrán külképviselet vezetőjét később menesztették, így egyelőre alacsonyabb rangú diplomata áll Ukrajna georgiai képviseletének élén.

Forrás: MTI; Kiemelt kép: X

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.