Pesti Srácok

Most már automatikusan, orvosi vizsgálat nélkül veszik nyilvántartásba a fiatalokat Ukrajnában

Most már automatikusan, orvosi vizsgálat nélkül veszik nyilvántartásba a fiatalokat Ukrajnában

Az ukrán miniszteri kabinet új rendeletet fogadott el, amely bevezeti a 17–25 év közötti férfiak automatikus katonai nyilvántartásba vételét, anélkül, hogy orvosi bizottság előtt kellene megjelenniük – közölte az Ukrán Védelmi Minisztérium. A védelmi minisztérium által kidolgozott dokumentum szerint a 17 és 25 év közötti férfiakat automatikusan nyilvántartásba veszik mint sorköteleseket, beleértve a külföldön tartózkodókat is.

– mondta Katerina Csernohorenko, a digitalizációért felelős miniszterhelyettes.

A határozat három másik, a katonai nyilvántartással kapcsolatos újítást is tartalmaz

PestiSracok facebook image

Az első az, hogy az összes 16 és 60 év közötti férfi adatait az Állami Migrációs Szolgálattal, az Igazságügyi Minisztériummal és az Állami Határőrszolgálat Igazgatóságával való információs kölcsönhatás révén fogják ellenőrizni.

Ez frissíti az emberekre vonatkozó adatokat, és segít elkerülni azokat a helyzeteket, amikor olyan embereknek küldenek idézést, akik meghaltak vagy akiket börtönbüntetésre ítéltek, és rács mögött vannak.

Másodszor, az útlevélért folyamodó 16 és 25 év közötti férfiak automatikusan bekerülnek az Oberig nyilvántartásba, előzetes orvosi vizsgálat nélkül. Ez vonatkozik majd azokra is, akik külföldön élnek, és hivatalos ukrán képviseleteken kérvényezik az útlevelet. Harmadszor, a 18-60 év közötti, külföldön élő férfiak katonai nyilvántartási dokumentumainak helytállóságát az SMS-sel történő elektronikus információs interakció révén fogják ellenőrizni. Ez segít elkerülni a hibákat és az emberi tévedéseket a katonai regisztrációs dokumentumok ellenőrzése során.

Forrás: Mandiner; Fotó: MTI/EPA/Szerhij Dolzsenko

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!