Pesti Srácok

"Ne gondoljanak arra, hogy meghalnak" – Indokolta a mozgósítási korhatár további csökkentését egy ukrán parancsnok

"Ne gondoljanak arra, hogy meghalnak" – Indokolta a mozgósítási korhatár további csökkentését egy ukrán parancsnok

Tovább csökkentené a mozgósítási korhatárt az ukrán Nemzeti Gárda 13-as dandárjának parancsnoka. Igor Obolenszkij erről egy tévéműsorban beszélt, ahol enyhén szólva is furcsa indoklással élt a tervezet mellett, szerinte ugyanis azért van erre szükség, mert "a nehéz idők erős embereket szülnek", majd mikor felmerült, hogy ezek az "erős emberek" majd nem térnek haza, hogy könnyű időket teremtsenek, Obolenszkij kijelentette, hogy egyszerűen nem szabad arra gondolni, hogy meghalnak, mert szerinte a fiatalok úgyis hazatérnek. Szerinte...

Igor Obolenszkij a Hartyija Nemzeti Gárda 13-as dandárjának parancsnoka egy interjúban fejtette ki véleményét a mozgósítási korhatár csökkentéséről – írja a gazeta.ua.

A dandárparancsnok véleménye szerint 21 éves alsó korhatárt kell megállapítani a mozgósítás számára. A hadseregnek ugyanis nagy szüksége volna a hatékonyabb harcra képes fiatalokra. Mint megjegyezte minél ifjabb korban tapasztalják meg, mi a háború, annál könnyebb lesz a j9vőben. A nehéz idők ugyanis erős embereket szülnek. Majd kifejtette, hogy "arra pedig gondolni sem kell, hogy ezek az ifjak mind elesnek a harcmezőkön".

Állítása szerint nagyon sok fiatal harcol a fronton és ők haza is térnek. Olyan katonái, altisztjei vannak az alakulatának, akik már túléltek több sebesülést, de mindegyikből felépültek és újra csatasorba álltak. Ezek a harcedzett valódi hazafiak, akik hisznek a vezetőiknek, bíznak az államban és egymásban. A 21 évesek a legalkalmasabbak a háborúskodásra, a profi haderő kialakítására és az ellenség elleni hatékony küzdelemre. Ők már okosabbak és megértik, mi az élet értelme fogalmazott a parancsnok.

PestiSracok facebook image

Forrás: Gazeta.ua; Fotó: MTI/EPA/Pavlo Pahomenko

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!