Pesti Srácok

Odessza hovatartozása is terítéken – Órákon belül sor kerülhet a Trump-Putyin megbeszélésre

Odessza hovatartozása is terítéken – Órákon belül sor kerülhet a Trump-Putyin megbeszélésre
Megoldják ők ezt az Európai Unió nélkül is. Magyarországnak ebben a felállásban kell megtalálnia a helyét, hogy ezúttal elkerülje a vesztes oldalt. (kép forrása: nbcnews.com)

Ma délután kettő és négy között kerülhet sor a telefonbeszélgetésre Donald Trump amerikai, és Vlagyimir Putyin orosz elnök között az orosz-ukrán háború tűzszüneti tárgyalásai kapcsán. Az eddig kiszivárgott információk alapján a tárgyalás témái közé tartozhat az is, hogy Moszkva milyen területi követelések mellett lenne hajlandó a békekötésre.

Dmitrij Peszkov kedden délelőtt jelentette be, hogy moszkvai idő szerint ma négy és hat óra között kerül majd sor Donald Trump és Vlagyimir Putyin telefonbeszélgetésére az ukrajnai tűzszünet kapcsán. A sajtóban már több találgatás is állítólagos tény is megjelent arról, hogy pontosan milyen feltételek mellett tárgyalnak az államfők.

A New York Times értesülései szerint Trump azt tervezi, hogy Moszkva területi követeléseire összpontosít a megbeszélés során, a lap az amerikai elnök egy korábbi kijelentésére hivatkozva úgy tudja, hogy a megállapodás részét képezheti, hogy az Oroszország által eddig elfoglalt területeket Putyin kezén maradnak, a demarkációs vonalakat pedig a front jelenlegi vonalai alapján húzzák meg.

Az ukrán sajtóban és fórumokon azonban jelentősen keserűbb szájízzel várakoznak. Zelenszkijhez közeli forrásokra hivatkozva több helyen felmerült, hogy Washington kész arról is tárgyalni, hogy Odessza, a kritikus fontosságú kikötőváros is Oroszország ellenőrzése alá kerüljön. Ennek kapcsán több helyen felmerült az is, hogy az USA ezentúl nem vesz részt az orosz háborús bűnöket vizsgáló bizottságok munkájában.

PestiSracok facebook image

Forrás: New York Times; Fotó: nbcnews

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!