Ismeretes, az Európai Unió az elmúlt években magasról tett arra, hogy mit gondolnak az európaiak a kontinens jövőjét érintő, vagy akár az emberek életére közvetlenül hatással lévő döntésekről. Most azonban úgy tűnik, hogy valami megváltozott, hiszen kereken ötezer, azaz 5000(!) fiatalt kérdezett meg a felséges brüsszeli elit “Az ifjúság európai éve” fedőnevű programon keresztül. Ennek keretein belül arra keresték a választ, hogy mit tartanak a legfontosabbnak a fiatalok az európai témák közül. Az ügy pikantériája, hogy a rendszeresen több millió európai választópolgár részvételével zajló nemzeti konzultációk eredménye soha nem mozgatta meg az EU vezetőit, sőt, ettől még inkább fasiszta diktatúrának tartják hazánkat. Nyilvánvalóan, most ez teljesen más, mert…mert más, és különben is a fiatalok szerintük döntöttek, miközben 1,4 millió magyar véleménye túl kevésnek számít nekik.
Szeretnél bepillantást nyerni a fiatalok gondolatvilágába, és megtudni, mit várnak el a 2022-es ifjúsági évtől? A fiatalok megosztották velünk a javaslataikat és az aggályaikat, a felmérés eredményei pedig mától nyilvánosak! A felmérésre 5000 válasz érkezett, Európa minden szegletéből és azon túlról is. Míg a fiatalok többsége szeretne aktívan hozzájárulni az ifjúság európai évéhez, néhányuk aggodalmát fejezte ki ezzel kapcsolatban. Ráadásul a fiatalok belefáradtak a járványba, és szeretnék a legtöbbet kihozni 2022-ből.
A legtöbb válasz 18 és 24 év közötti fiataloktól érkezett, akik városokban élnek, és nem rendelkeznek európai ifjúsági kezdeményezésben szerzett korábbi tapasztalattal. A válaszadók többsége nő volt.
A felmérésben részt vevő országok közül az első három Görögország, Olaszország és Spanyolország volt.
– olvasható a program honlapján.
Érdemes belepillantani a felmérés eredményébe, hiszen igen szaftos következtetéseket vonhatunk le. Többek között azt, hogy a felmérésben résztvevő fiatalok a „Befogadó társadalmak ötletét, a mindenféle gender elfogadását illetve a diszkrimináció megszüntetését a válaszadók 48,12%-a tartja fontosnak, ami az 5000 válaszadónak közel fele, vagyis nagyjából 2500 ember. Erre már érdemes tehát kontinenst átívelő politikát építeni, és 500 millió emberre rákényszeríteni néhány ember akaratát.
Emlékezetes, hogy a gyermekvédelmi népszavazáson 2022-ben volt olyan kérdés, amire több mint három és fél millióan válaszoltak érvényesen NEM-mel, például arra, hogy hogy kiskorú gyermekeknek köznevelési intézményben a szülő hozzájárulása nélkül szexuális irányultságokat bemutató foglalkozást tartsanak-e. Ez persze nem mozgatott meg senkit az EU vezetői közül. Most hétfőn pedig az Európai Bizottság elutasította az Oroszország elleni uniós szankciókról szóló nemzeti konzultáció eredményeit, mert kevesellte a résztvevők számát.
A Bizottság álláspontja szerint azonban „a megkérdezett polgárok nagyon alacsony arányban vettek részt a konzultációban” – idézi az Euroactiv Peter Stano, az EU külügyi szóvivőjének Brüsszelben tett nyilatkozatát.
Miközben a Bizottság alacsony részvételről beszél a nemzeti konzultáció kapcsán, a testület maga egy 5 ezer fő által kitöltött online konzultációt illetően azt hirdeti, hogy annak eredménye szerint a „fiatalok döntöttek”, pedig ahhoz – a Bizottság mostani kritikája szerint – valójában több mint 60 millió résztvevő kellett volna.
Orbán Balázs, miniszterelnök politikai igazgatója a nemzeti konzultáció kapcsán közösségi oldalán azt mondta:
Magyarország az EU-ban elsőként kérdezte meg a polgárok véleményét a szankciókról. Az eredmények magukért beszélnek: 97% elutasítja Brüsszel elhibázott szankcióit”
A további válaszok közül a az európai fiatalok óriási volumenű népszavazásán a következő témák kerültek még a dobogóra: Oktatás és képzés” (63,6%), „Éghajlatváltozás/környezet” (59,8%), „Egészség/mentális egészség” (56,1%).
Fotó: MTI/EPA/Stephanie Lecocq
Facebook
Twitter
YouTube
RSS