A Momentum Mozgalom a zavaros múltú Kármán Irén oknyomozó újságírót, dokumentumfilmest indítja az ellenzéki előválasztáson a Jász-Nagykun-Szolnok megye egyes választókerületében. A nő kapcsolatban állt Portik Tamással.
Fekete-Győr András Momentum-elnök a Facebookon jelentette be pénteken, hogy Kármán Irén újságírót indítják a Jász-Nagykun-Szolnok megyei egyes választó kerületében az ellenzéki előválasztáson. Kármán Irén a 2000-es években dokumentumfilmet forgatott az olajszőkítésről és könyvet írt az olajmaffiáról, igaz, ezekből, illetve leginkább az akkori nyilatkozataiból úgy tűnt, főleg a Fideszre és az MDF-re igyekezett tolni az olajbotrányt, árnyalva ezzel a szocialisták szerepét, holott a Horn-kormány idején tombolt leginkább az erőszak és az olajbűnözés. Kármán Irénről az is tudható, hogy a 2000-es évek közepén szoros kapcsolatba került a ma már több alvilági gyilkosság miatt fegyházban ülő Portik Tamással, aki az olajszőkítési ügyek egyik legjelentősebb szereplőjének tartott Energol Rt.-nek volt igazgató-tulajdonosa.
Gyengéd szálak
Kármán arról maga nyilatkozott, hogy “gyengéd szálak kötötték Portikhoz”, akit elfogása után nagyon sokáig mentegetett a saját blogján. De később azt is mondta, hogy nem is volt intimitás a Portikkal való kapcsolatában. Sokan emiatt a hitelességét is megkérdőjelezték, mondván, “átkerült a másik oldalra”, szerinte ilyen nem történt, viszont Portiknak köszönhetően valamennyire beleláthatott az alvilágba. Évekkel ezelőtt a Heti Válasznak beszélt arról, hogy a maffiózó elvitte egy olyan éjszakai találkozóra, ahol a szervezett bűnözés fontos szereplői vettek részt, köztük a Hajógyári-sziget egykori ura, Vizoviczki László. A Portikhoz köthető Művészinas étteremben tartott találkozót Kármán Irén csak egy távoli asztalról figyelhette.
Szívesség Pető Ivánnak
Az újságíró arról is beszélt, hogy 1993-ban az SZDSZ-elnök Pető Iván barátnője volt, miközben Kármán akkor Pető körzetében, Zuglóban volt helyi tévés. Pető műsorvezetőként is feltűnt a helyi tévében, azt pedig Kármán állítása szerint Fenyő János meggyilkolása után maga kérte a riporternőtől, hogy a médiavállalkozóval készített “bájolgó” interjú kazettáját hozza el a tévé archívumából. A dokumentumfilmesről az is tudható, hogy együtt dolgozott az azóta már elítélt és börtönben ülő Labanc Ferenc ex-rendőrrel, illetve Sándor István “Papa” egykori nyomozóval is, akivel anyagi-elszámolási viták miatt összevesztek. Sándor István ezután arról kezdett beszélni, hogy Kármán Irén rossz tanácsadókra hallgat, és arra is tett egy célzást, hogy Portik Tamásnak „sajátosan” alakult a viszonya Kármánnal.
Az újságírónőt 2007 júniusában máig ismeretlen tettesek összeverték. Erről az esetről a PestiSracok.hu azt írta, egy bíróság előtt felolvasott vallomásból kiderült, hogy Portik bevallotta, ő verette meg Kármán Irént. Portikot egyébként a magyar kriminalisztika egyik legszövevényesebb emberölésével is megvádolták, az ügyészség szerint ő volt az, akit Gyárfás Tamás megbízott Fenyő János médiacézár meggyilkolásával. A vád szerint Portik a megbízást elfogadta, és rávette – az emiatt időközben jogerősen elítélt – Jozef Roháčot a médiamogul megölésére. Roháč 1998. február 11-én a késő délutáni órákban a II. kerület, Margit utcán a piros lámpánál, a gépkocsijában várakozó Fenyőhöz lépett, és egy gépfegyverrel kivégezte a médiacézárt.
Forrás: Facebook, hvg.hu, PS; Fotó: Kármán Irán Facebook-oldala
Facebook
Twitter
YouTube
RSS