Pesti Srácok

Skót duda: miért nem mer beszélni a F(üggetlen) O(bjektív) S(ajtó) és a baloldal Lakatos Márk ügyéről? (VIDEÓ)

Csárdi Antal is bedobta a törölközőt a LMP-nél, akik így egyre kevesebben vannak. A képviselő azonban nem akárhogy távozott, jó kis keretet adott a történetének, ugyanis valami fotóról beszélt, amelyen állítólag egyeztetett Vitézy Dávid, Rogán Antal és Ungár Péter. Majd kiderült, hogy mégsem, nincs ilyen kép, legalábbis nála biztos, hogy nem. A történeten egyedül Vitézy szívta fel magát, hiszen egy régi támadási felületre kapott ütést, ami nem más, mint hogy ő a Fidesz embere. Ungár erre már fel sem kapja a fejét. Azonban kérdéseket vet fel a sok politikai vándor. Lehet, hogy mégis megalakítják a Duna Pártot a Tisza ellen? Jön a folyók háborúja? Erről is beszéltünk az eheti Skót dudában, ahol kitértünk volt kollégánk, Ábrahám Róbert videójára is, amiben ezúttal Lakatos Márk sylistról rántotta le a leplet, aki állítólag egy gyermekotthonból hozzá delegált 15 éves fiúval kezdett ki, cserébe pénzt és cipőt adott neki. A baloldali sajtó mélyen hallgat az ügyről, a morálbajnok kommentelők is csak azt szidják, aki ezzel a témával foglalkozik, hirtelen mintha nem érdekelné a balosokat, hogy a szörnyek köztünk járnak. Bár nagy hallgatás övezi ezt az ügyet, néhány kényelmetlen kérdés bennünk azért csak felmerül újra. Végül a Turul-szobor megmentéséről beszélgettünk, ugyanis Lázár János kihúzta a kétfarkú kutyák méregfogát.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!