Pesti Srácok

Ez az igazi összeesküvés-elmélet: Fletó kedvenc alusapkás képviselője szerint csak az árnyékkormány segíthet a magyar egészségügyön (Videó!)

A hétfői plenáris ülés előtt Varga Zoltán a DK képviselője "sajtótájékoztatót" tartott, amely az előnytelen nyugdíjakról, az orvosi kamarával és a népjóléti bizottsággal kapcsolatos panaszáradatról szólt. A meghirdetett tájékoztató inkább hasonlított egy kiselőadásra a DK problémáiról, ugyanis a sajtó kérdéseire nem igazán akartak válaszolni, még az egészségüggyel kapcsolatos kérdésekre sem. Továbbá ülésezett az országgyűlés külügyi bizottsága, ahol többek között a Momentum javaslatot tett arra, hogy Oroszországot nyilvánítsák terrorista állammá. Vadai Ágnes azzal vádolta a kormányt, hogy Magyarországot a nyugati értékrendek helyett a keleti érdekek szerint vezetik. Nacsa Lőrinc a KDNP képviselője stábunknak arról beszélt, hogy a magyar kormány miatt nem késik egy percet sem a NATO bővítés. Részletek a videóban.

Vadai Ágnes a külügyi bizottság ülésén kiemelte,
Nacsa Lőrinc a KDNP képviselője válaszában úgy fogalmazott, a magyar kormány elítéli Oroszország agresszióját. Majd így folytatta Gyurcsány Ferenc volt honvédelmi államtitkárához fordulva,
Beszélt továbbá arról is, hogy Magyarország a NATO elkötelezett tagja, és elkötelezett a szervezet bővítésében is. Az orosz-ukrán háború kapcsán kiemelte, hogy Bucsában a magyar kormány segíti a helyieket. Iskolák, kórházak, illetve az önkormányzat újjáépítésében is támogatásokat nyújtanak az ukrán lakosságnak. Tompos Márton a Momentum képviselője javaslatot terjesztett be, hogy Oroszországot mielőbb nyilvánítsa terrorista állammá a magyar Országgyűlés. Németh Zsolt a külügyi bizottság elnöke kiemelte, hogy az Európai Tanácsban és az Európai Bizottságban is konszenzus született arról, hogy nem teszik meg ezt a lépést, nem nyilvánítják terrorista állammá az Orosz Föderációt. A Momentum javaslatát elvetették. A NATO bővítésről március 7-én tárgyal az Országgyűlés külügyi bizottsága.
A hétfői plenáris ülés előtt Varga Zoltán és Gy. Németh Erzsébet a DK képviselői "sajtótájékoztatót" tartottak, amely az előnytelen nyugdíjakról, az orvosi kamarával és a népjóléti bizottsággal kapcsolatos panaszáradatról szólt. Varga Zoltán szerint a kormányzat nyílt háborút folytat az egészségüggyel szemben és az Orvosi Kamarát is tönkretették. Hozzátette, az árnyékkormány az egyetlen remény, hogy minden magyarnak járjon normális egészségügy. A tájékoztató után elmondta, hogy kizárólag a témával kapcsolatos felvetésekre hajlandóak reagálni, azonban a stábunk egészségüggyel kapcsolatos kérdésére mégsem szándékozott válaszolni.
Nyitókép: PS/ Hatlaczki Balázs
PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!