Pesti Srácok

Menekülés a tények elől: egymilliárdot süllyesztett el Újpest DK-s vezetése (Videó)

Trippon Norbert csak menekül a kérdések elől. Újpest árnyékpolgármestere kínos magyarázkodásba, majd hallgatózásba burkolózott, miután szembesült saját kampányígéretével, miszerint Déri Tiborral közösen kórházat akartak építeni – amiből végül nem lett semmi. Pedig a városvezetés elkülönített egymilliárd forintot a projekt megvalósítására, csakhogy az Árpád kórház továbbra is romokban, a pénz pedig eltűnt. Csakúgy, mint a kerületet Déri nevében irányító Trippon Norbert, aki, miután szembesült a kórház körüli kérdésekkel, a tíz perces frakciószünetre hivatkozva egy órára eltűnt.

Mint arról korábban beszámoltunk, Trippon volt az, aki Varju László országgyűlési képviselővel közösen levágta az Árpád Kórház kapuját lezáró lakatot, miközben felváltva ígérték meg, hogy ha hatalomra kerülnek, Újpestnek kórháza lesz. Négy és fél évvel később, 4 hónappal a ciklus vége előtt azonban világossá vált, hogy ez nem volt egy valós ígéret, az épület ügyében ugyanis egy szalmaszálat sem tett keresztbe a baloldali városvezetés.

Amint arra az Origo is emlékeztet, az újpesti egészségügy történetéhez hozzátartozik, hogy a Demszky-féle főváros teljesen elhanyagolta az általa fenntartott kórházakat, míg a Gyurcsány-kormány 2007-ben bezáratott kulcsfontosságú fekvőbetegosztályokat Újpesten, amelyek együtt az intézmények teljes ellehetetlenüléséhez vezettek. Trippon Norbert kétszer is tehetett volna lépéseket az újpesti kórház ügyéért, hiszen 2007-ben, a bezárások idején is alpolgármester volt, viszont sem akkor, sem a mostani ciklusban nem volt fontos neki a kórház ügye.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!