Pesti Srácok

Robert Fico szerint Zelenszkij mindenkibe belerúg, aki nem támogatja száz százalékra Ukrajna kívánságait

Robert Fico szerint Zelenszkij mindenkibe belerúg, aki nem támogatja száz százalékra Ukrajna kívánságait

Robert Fico volt szlovák kormányfő közösségi oldalán bírálta a szlovákiai ukrán nagykövetet, Jurij Muskát, amiért a Smer, az egyik legnagyobb támogatottságú szlovák párt hozzáállását az Ukrajnába irányuló fegyverszállításhoz a nagyhatalmak Csehszlovákiához való 1938-as viszonyulásához hasonlította.

Robert Fico a közösségi oldalára föltöltött videoüzenetében válaszolt az ukrán nagykövetnek:

Hozzátette, hogy az ukrán nagykövet – hasonlóan Volodimir Zelenszkij ukrán elnökhöz –

PestiSracok facebook image

Fico kijelentette, hogy a Smer-SD elítéli és a nemzetközi jogrenddel összeegyeztethetetlennek tartja az Ukrajna ellen irányuló katonai agressziót.

– jelentette ki Fico. Hozzátette, hogy aki békét akar Ukrajnában, az nem érthet egyet a további fegyverszállítással.

Forrás: ma7.sk; Fotó: JOHN THYS/AFP/Getty Images

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.