Végképp különös irányt vett a Jobbik néppártosodása, helyesebben maga a Jobbik is, miután már az Európa Tanács nemzetközi közönsége előtt is hitet tesznek a genderoktatás és a CEU védelme mellett. A jobbikos Brenner Koloman pénteken elfogadott saját jelentésében ugyanis – az Európa Tanács gyakorlatától teljesen idegen módon – saját hazáját citálta elő negatív példaként. Brenner ezzel lényegében ugyan precedenst is teremtett, ugyanakkor vélhetően még az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlésének Etikai Kódexét is megsértette, amely elvileg tiltja az ilyesfajta nyilvános árulkodást…
Juhász Hajnalka, a KDNP alelnöke még pénteken számolt be az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlésének online üléséről, ahol a jobbikos Brenner Koloman jelentése is terítékre került, majd el is fogadták. Mint a kereszténydemokrata képviselőnő felhívta a figyelmet,
a „független” magyar jelentéstevő a saját hazáját – Magyarországot – hozta fel negatív példaként többek között Oroszország, Törökország, Azerbajdzsán mellett, kiállva a CEU és a gender-szak védelme érdekében.
Brenner a jelentésben az Akadémia szabadságát, valamint a felsőoktatási intézmények autonómiáját tüntette fel negatív színben, ezzel gyakorlatilag precedenst teremtve, mert képviselők saját nemzetüket sem pozitív, sem elrettentő példaként nem szokták saját jelentéseikbe beemelni. Juhász Hajnalka arra is felhívta a figyelmet, hogy a Parlamenti Közgyűlés Etikai Kódexének 1.1.4 pontja alapelvként ráadásul ki is mondja:
a jelentéstevőknek pártatlannak és elfogulatlannak kell lenniük. Ha ez sérül, az Etikai Kódex kilátásba helyezi más független jelentéstevő megválasztását.
Mindezek fényében érthetetlen is, hogyan juthatott el a Brenner-féle jelentés egyáltalán az ismertetési szakaszba.
Ennyit Brenner Koloman jobbikos képviselőről. Járvány idején, amikor az egészségügyi dolgozók és orvosok emberfeletti küzdelmet vívnak a magyar emberek életének és egészségének megőrzése érdekében neki a CEU és a gender-szak védelme mindenek felett való
– fogalmazott.
Brenner is bátran ki merte mondani, amit a balliberális oldal évek óta harsog
Brenner Koloman szintén Facebook-bejegyzésben reagált a jelentését ért kritikákra. A jobbikos képviselő valamiért Ady Endre személyiségében találta meg az önigazolást arra, miért is árulkodott saját hazájáról egy nemzetközi jelentésben, és pláne miért állt ki a gendertanulmányok és a CEU mellett. Mint Brenner fogalmaz,
Ady Endre kapcsán újra és megint aktuális egy kicsit elgondolkodni azon, hogy hogyan is lehet jól szeretni a hazát. A nagy újító, magyarságát soha meg nem tagadó poéta vállalta a konfrontációt azokkal az emberekkel, akik nem nézték jó szemmel, ha kimondta és leírta véleményét az országról.
Hozzátette:
én is kimondtam és az álnemzeti kormánypárti képviselők nem nézték ezt jó szemmel. Vajon mit szólna, milyen kritikákat fogalmazna meg most Ady a kormánnyal szemben?
Brenner természetesen ott ferdíti a valóságot, hogy senki nem vonta kétségbe azon jogát, hogy azt állít a saját hazájáról, amit csak akar, ugyanakkor azt egy nemzetközi grémium előtt jelentés formájában előadni cseppet sem elegáns. Továbbá érdekes lenne Ady Endrét megkérdezni a genderjogok fontosságát illetően, ha már a hazaszeretet részeként Brenner ezt is oly fontosnak tartotta.
A Brenner-jelentés több CEU-t és genderoktatást szorgalmaz
A jelentés “Az akadémiai szabadság megsértésének kezelése az Európa Tanács tagállamaiban” című részében Brenner nem kis áthallással már előzetesen is arról értekezik, hogy a diktatórikus kormányok hatalomra kerülésével azonnal el akarják némítani az akadémikusokat, a tudóstársadalmat. Meglehetősen zavaros fejtegetésében azt is hozzáteszi, hogy egyes szélsőséges körülmények között is képes ugyan érvényesülni az akadémiai szabadság bizonyos szinten, ugyanakkor ellenséges nyomás alá kerülhetnek olyan kutatási területek, mint az evolúció, a migráció vagy a gendertanulmányok. Brenner természetesen nem áll meg itt, hiszen jelentésében lényegében balliberális portálok szalagcímeit és transzparensek feliratait ollózta egybe, azt sugallva: Magyarország több esetben akadályozta a CEU tevékenységét, elvette az MTA-tól a kutatóintézeteit, ami miatt kutatók hagyták el az országot. A jelentésben felrótta a kormánynak azt is, hogy neoliberális megközelítést alkalmazva megkérdőjelezi a bölcsészettudomány területének fontosságát és szándékosan csökkenti az egyetemi férőhelyek számát. Kiemeli továbbá, hogy a gendertanulmányokat – nyilván ezek lennének az ellehetetlenített bölcsészettudományi terültek – eltávolították a mesterképzések listájáról.
A jelentésben tehát az akadémiai szabadság és intézményi autonómia védelmének égisze alatt a gendertanulmányokat érő sérelmeket hangoztatja Brenner, illetve a CEU-ra kihegyezve sugallja az akadémiai szabadság és az egyetemi autonómia magyarországi sérelmét. Talán nem is véletlen, hogy az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlésének saját szabályaiba is ütközik, hogy egy Magyarországot is érintő, ráadásul hazánkat lényegében elmarasztaló jelentést egy magyar ellenzéki képviselő készít. Ugyanakkor érdekes és sokatmondó, hogy az ET Parlamenti Közgyűlésének kulturális bizottsága az összeférhetetlenség egyértelmű fennállása ellenére mégiscsak jóváhagyta a jobbikos képviselő jelentéstevői megbízatását. A Jobbik szavazói emellett megérdemelnék, hogy képviselőjük a jelentést a magyar közvélemény elé tárja, ahelyett, hogy Ady Endrét rántja maga elé pajzsként.
Forrás: Brenner-jelentés/facebook.com
Facebook
Twitter
YouTube
RSS