Schilling Árpád rendező, a Krétakör alapítója valószínűleg túltolta a reggeli nyugtatóját, hiszen a megszokott “habonyozás”, “mészároslőrincezés” helyett ezúttal a HVG-nek adott interjújában más irányt vett: Simicska Lajosban látta meg a potenciált arra, hogy ő lehessen a magyar Emmanuel Macron, aki majd a semmiből előtűnik és rendet teremt ebben a “korrupt országban”.
Schilling Árpád az interjúban reagált Németh Szilárd azon kijelentésére is, miszerint vele együtt Gulyás Márton és Vágó Gábor nemzetbiztonsági kockázat lennének. Szerinte ez egyértelmű blöff a kormány részéről, méghozzá azért, hogy fenntartsák a folyamatos pánikkeltés hangulatát. Schilling gyűlölethengerről beszélt, amellyel állítólag a kormány el akarja rejteni az ország elől a valós problémákat.
A rendező a Fidesz kormányzását a Kádár-érához hasonlította, szerinte sok pontban azonosságot mutatnak, mint például az emberek taktikus behálózása. Schilling szerint a “migránsozás” rányomta a bélyegét az elmúlt évekre, hiszen mindenki előszeretettel beszél róla, míg a valós problémákról hallgatnak. Természetesen rendkívül haladó, fejlett és nem utolsó sorban emberséges hozzáállásnak tekintené a rendező, hogyha mindenkit, aki a határnál ácsorog beengednénk, hiszen szavaival élve:
Először arról kell beszélni, hová tudom lefektetni őket! Egyébként is, a felmérések azt mutatják, hogy a muszlimok beilleszkedése gyakran azért sikertelen, mert a többségi társadalom nem hajlandó megtenni bizonyos lépéseket.
Az interjú során Schilling Árpád kritizálta a szerinte kormányt leváltani képtelen ellenzéket is, kiemelve Botka Lászlót, aki pártjával csak a túlélésre megy, valamint elmondta, a Tanítanék Mozgalom azért nem hozott áttörést, mert nem volt politikailag érett vezetőjelölt. És akkor jött a kérdés, jöhet-e itthon egy Macron típusú figura, aki a semmiből robbant be és elnök lett. Nos, akár hiszik, akár nem, Schilling Simicska Lajost kezdte emlegetni, mint a meglepetés erejével ható magyar Macront, ugyanis “csak neki van elég pénze, tapasztalata és információi, hogy ezt megvalósítsa”.
Tehát Schilling Árpád, ha Simicska hitet tenne a liberális demokrácia, a jogrend és a szolidaritás mellett, felépítene egy pártot, és érezné rajta a harcosságot, a győzni akarást, mindenképp mögé tudna állni, és mellette tenné le a voksát. Amennyiben pedig a képzelt miniszterelnök Simicska mégsem jelenne meg, mint álmaiban, akkor sem kell semmitől tartani, ugyanis a rendező szerint “a Fideszen már látszik a szétzsírosodási folyamat, amely terméke Németh Szilárd, Mészáros Lőrinc, Kósa Lajos és a többiek, és eljön majd úgyis az a pont, mint a késő Kádár-korban, amikor már senki nem veszi őket komolyan”.
Forrás: HVG/PS; Vezető kép: MTI/Beliczay László
Facebook
Twitter
YouTube
RSS