Pesti Srácok

Soros és az uniós liberális elit gyűlöli Magyarországot és a magyar kormányt – A Riporter a Pesti TV-n vasárnap 20 órától (videóelőzetes)

Április 3-án választ az ország, bizony, jön Gyuri bácsi, aki már az összes haverját harcba szólította hazánk és az Orbán-kormány ellen. A nyugati és hazai liberális újságírók hazugabbnál hazugabb cikkekkel támadnak és hergelnek hazánk ellen, hogy hatalomba segítsék az ellenzéket. A Soros-birodalom alapítványai és szervezetei pénzt és erőforrást nem sajnálva dolgoznak az Orbán-kormány megbuktatásán, miközben a kampányba és a magyar belpolitikába Brüsszel és az Európai Unió is beszállt; ezúttal éppen a hazánknak járó uniós forrásokat tartják vissza, hogy kivéreztessék Magyarországot. A Soros-birodalmat és a liberális újságírókat már jól ismerjük, de Szarvas Szilveszter riportjában bemutatja Brüsszel és az európai uniós intézmények működését és napi gyakorlatát, bizonyítva, hogy reformok és változás nélkül bizony nem túl fényes a közösség jövője. A Riporter főszereplője Tanay Zsófia jogász, magyar–luxemburgi állampolgár, aki nyolc kemény évet húzott le az uniós intézményrendszerben, jogi és pénzügyi intézményeknél. Tanay Zsófia személyes tapasztalatai alapján írt egy 50 oldalas angol tanulmányt az uniós intézmények rejtett világáról. A Riporter által megszerzett írás szenzitív információkat is tartalmaz, miközben bemutatja az uniós intézmények valós belső működését és annak patológiás tüneteit, de bizonyítja azt is, hogy átfogó reformokra lenne szükség. Bemutatjuk a dokumentumot és interjút is kértünk Tanay Zsófiától, aki A Riporternek elmondta: egy szűk, liberális elit irányítja az uniós intézményeket saját érdekeik és liberális szemléletük szerint. A legdurvább, hogy ez az elit gyűlöli Magyarországot és a magyar kormányt, sőt, szerintük minden magyarnak szégyellnie kéne magát.

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.