A feketék ötször nagyobb valószínűséggel kerülnek börtönbe, mint a fehérek, ez pedig az amerikai demokráciát alapjaiban ássa alá – minderről George Soros tett közzé egy laza eszmefuttatást a Wall Street Journal hasábjain. Ebben azt sem rejtette véka alá, hogy évek óta pénzügyi tuninggal segíti bizonyos ügyészek megválasztását, népszerűsítésüket, ezt az igencsak megkérdőjelezhető “lobbitevékenységet” pedig esze ágában sincs abbahagyni. Közlése szerint már harminc éve filantróp és vesz részt az igazságszolgáltatási rendszer megreformálására irányuló erőfeszítésekben. Itt halkan jegyeznénk meg: vajon egy tőzsdespekuláns miért is próbálja meg saját akarata szerint formálni az amerikai büntető törvénykönyvet? Nézzük, miről is van szó.
A milliárdos amerikai tőzsdespekuláns nem csupán blogolni szeret, időszakonként neves napilapokban (ami vagy az ő tulajdona, vagy pedig jelentős részvényese annak) is publikál. Legutóbb a Wall Street Journal véleményrovatában olvashattunk tőle arról, miért támogatja az úgynevezett reformügyészek megválasztását.
Mint legtöbbünket, engem is aggaszt a bűnözés. A kormányzat egyik legfontosabb feladata a közbiztonság biztosítása. Több mint 30 éve, hogy filantróp vagyok, részt veszek a büntető igazságszolgáltatási rendszer megreformálására irányuló erőfeszítésekben. Rendszerünk azonban tele van igazságtalanságokkal, amelyek miatt kevésbé vagyunk biztonságban
– írja Soros, aki még véletlenül sem felejtette el imádott BLM-mozgalmát is becsempészni az esszébe.
El kell ismernünk, hogy az Egyesült Államokban a feketék ötször nagyobb valószínűséggel kerülnek börtönbe, mint a fehérek. Ez olyan igazságtalanság, amely aláássa demokráciánkat
– jelentette ki, hozzátéve: az elmúlt években már egy olyan programban dolgozhatnak együtt “reformszemléletű ügyészek” és “más rendészeti tisztviselők” országszerte, ami sokkal hatékonyabb és igazságosabb, mint az eddigiek. Ez leginkább
arra ösztönöz, hogy a kábítószer-függőséget betegségként kezeljék, ne bűncselekményként, és ne legyen kriminalizálható valaki amiatt, mert szegény vagy mert mentális betegségben szenved.
Soros szerint a program bár nagyszerűen bevált, mégis akadnak olyan politikusok és szakértők, akik szerint pontosan ez a program a felelős azért, mert jelentős mértékben nőtt meg a bűnözés a közelmúltban.
A kutatás, amit láttam, mást mond. A legszigorúbb akadémiai tanulmány, amely 35 joghatóság adatait elemzi, nem mutat összefüggést a reformszemléletű ügyészek megválasztása és a helyi bűnözési ráta között
– írja a WSJ-ben megjelent publikációban Soros, aki szerint valójában az erőszakos bűncselekmények száma általában azokon a joghatóságokon nőtt meg igen gyorsan, ahol nincs reformelvű ügyész. Majd arról értekezik, hogy a gyilkosságok számának alakulásában a republikánus államok járnak élen. Végül közli:
Ezért támogattam a reformot támogató ügyészek megválasztását (és újabban újraválasztását). Átláthatóan tettem, és nem áll szándékomban abbahagyni.
(Micsoda szerencse…)
Forrás: WSJ; Fotó: MTI/EPA
Facebook
Twitter
YouTube
RSS