Pesti Srácok

Soros-kotta - Agresszív német aktivistacsoport áll Strache megbuktatása és az osztrák kormánykoalíció szétverése mögött

Soros-kotta - Agresszív német aktivistacsoport áll Strache megbuktatása és az osztrák kormánykoalíció szétverése mögött

Egy német politikai aktivistacsoport, az agresszív humanizmust követelő és a bevándorlók befogadásáért harcoló Zentrum für Politische Schönheit állhat Heinz-Christian Strache, az Osztrák Szabadságpárt lemondott elnökének megbuktatása és az osztrák kormánykoalíció szétverése mögött - pedzegeti az osztrák heute.at. A lap egy német újságíró, Daniel Laufer tényfeltárására is hivatkozik, aki szerint Strache ibizai találkozójáról készült videójának szálai egyértelműen a német NGO-hoz vezetnek. A Strache-botrány mögötti német NGO egyértelműen bizonyítja, hogy külföldről és politikai akarattal avatkoztak be az osztrák belpolitikába, és bár Strache ibizai hibája védhetetlen, a szándékosan kirobbantott politikai botrányt, a politikusbuktatást és egy uniós ország kormánykoalíciójának gyomorforgató meghekkelését pontosan úgy hajtotta végre a német NGO, mintha Soros György kottájából játszana. A Zentrum für Politische Schönheit Strache-ügyben játszott szerepét az NGO Profil néven jelentkező aktivistája is elismerte, aki azonban azt is megüzente: további érdekességeket akkor árul el, ha Herbert Kickl osztrák belügyminiszter is lemond.

Alig tálalt ki a Stache-botrány hátteréről az osztrák belügyminiszter, bejelentve, hogy az osztrák kormánykoalíciót a bevándorláspártiak buktatták meg, máris itt az újabb, döbbenetes, de az európai migrációellenes erők folyamatos és egyre agresszívabb liberális sorozását nézve korántsem meglepő fejleménye az osztrák ügynek. Az osztrák heute.at ugyanis arról ír, hogy német politikai aktivistacsoport állhat a Strache-botrány mögött. A német NGO pedig nem más, mint az agresszív humanizmust követelő és a bevándorlók befogadásáért harcoló Zentrum für Politische Schönheit. Az osztrák portál egy német újságíró, Daniel Laufer tényfeltárására is hivatkozik, aki szerint Strache ibizai találkozójáról készült videójának szálai egyértelműen a német NGO-hoz vezetnek.

PestiSracok facebook image

- írja a heute.at, amely Daniel Laufer nyomán azt is megjegyzi: Strache ibizai találkozójáról készült videójának szálai egyértelműen a német NGO-hoz vezetnek. Daniel Laufer szerint az ibizai videót egy Kurzschluss14 nevű profil tette közzé a német Spiegel előtt, a Kurzschluss14-nek pedig a német civil szervezet, a Zentrum für Politische Schönheit volt az első követője.

Ökölbe szorított kéz és agresszivitás - a német NGO logója.

A német NGO-nak nem ez volt az első politikai akciója: korábban például azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy holokauszt-emlékművet állított az AfD német politikusának, Björn Höckének a háza mellett. A Zentrum für Politische Schönheit logója egy ökölbe szorított kéz, amely a decemberi magyarországi ellenzéki tüntetésekről is ismerős lehet, a feliratban pedig agresszív humanizmust hirdet a szervezet. A csoport természetesen adományokat kér és vár a tevékenységéhez. A Strache-botrány mögötti német NGO egyértelműen bizonyítja, hogy külföldről és politikai akarattal avatkoztak be az osztrák belpolitikába, és bár Strache ibizai hibája védhetetlen, a szándékosan kirobbantott politikai botrányt, a politikusbuktatást és egy uniós ország kormánykoalíciójának gyomorforgató meghekkelését pontosan úgy hajtotta végre a német NGO, mintha Soros György kottájából játszana. Érdekes, hogy néhány hónappal ezelőtt, novemberben hivatalában fogadta Soros Györgyöt az osztrák kancellár, Sebastian Kurz, aki a botrány kirobbanásakor gyorsan bejelentette, hogy felbontja a koalíciót, és egyes vélemények szerint várhatóan hamarosan meneszti a szabadságpárti belügyminisztert. Herbert Kickl eközben arról írt Facebook-oldalán, hogy a bevándorláspártiak buktatták meg az osztrák kormánykoalíciót, miután nem tudták átvenni a hatalmat a belügyminisztérium felett, amelynek határozott szabadságpárti politikája régóta szálka volt az osztrák néppárt, az ÖVP szemében.

Ajánljuk még

Heteken át lesték, zaklatták a kászoni gyermekeket az Átlátszó Erdély újságírói

Exkluzív 2023 július 12.
Három héten át majdnem minden nap lesben álltak, fotóztak és követték is a kászonimpéri otthonban nevelkedő gyermekeket az erdélyi balliberális lapok újságírói, hogy minél szaftosabb sztorival tudjanak odasózni Böjte Csaba ferences szerzetesnek és alapítványának – tudta meg a PestiSrácok.hu. A történtek rendkívül felzaklatták a fiatal kamaszokat, akik addigra már maguk mögött hagyták az elszenvedett traumákat, és a nevelők, valamint szakpszichológusok munkája által feldolgozták a korábban elszenvedett szexuális és egyéb bántalmazásokat. Lapunk elkísérhette Böjte Csabát a napokban Kászonba, ahová azért látogatott el, hogy meggyőződjön róla, minden segítséget megadnak az érintett gyermekek lelki és mentális fejlődése, traumáik feldolgozása érdekében. A tapasztaltak megnyugtatóak: motivált, lelkes fiatalokkal találkoztunk, akik ma már kifejezetten azt kérik, hagyják őket békén és senki ne is emlékeztesse őket az átéltekre, mert csak így tudnak valóban továbblépni. Sportversenyekre járnak, ministrálnak, aktív hitéletet élnek és tervezik a jövőt. Egyikük tűzoltóversenyekre jár és ér el kiváló eredményeket, gondol rá, hogy majd akár egyenruhát öltsön; egy másik fiú történelemtanárnak készül és rengeteget olvas.

A Mezey-válogatott egyik legnagyobb rejtélye a Nyilasi-ügy lett – Ma sem egyértelmű, hogy miért maradt itthon a csapatkapitány

Exkluzív 2021 június 2.
A Mezey-válogatott történetében három különlegesség, ha úgy tetszik, nagy rejtély, „titok” van. Az egyik az, hogy miként tudott szinte a semmiből kinőni egy világverő gárda? A másik, hogy miért ért véget ez a csodálatos menetelés úgy, ahogyan véget ért? A harmadik pedig az, hogy a csapat szellemi vezére és csapatkapitánya, Nyilasi Tibor vajon miért nem utazott ki a mexikói világbajnokságra? Visszaemlékező sorozatunk mai részében a Nyilasi-ügy hátterét igyekszünk feltárni.