Pesti Srácok

Újpesten is szerzett pontot az újonc Budafok (videó)

Újpesten is szerzett pontot az újonc Budafok (videó)

Az Újpest 1–1-es döntetlent játszott az újonc Budafokkal a labdarúgó OTP Bank Liga második fordulójának vasárnapi mérkőzésén. A lila-fehérek birtokolták többet a labdát, de nem tudtak helyzeteket kialakítani. A pontosztozkodással mindkét csapat elvesztette százszázalékos mérlegét, de megőrizte veretlenségét.

Az Újpest az első perctől kezdve nagy fölényben futballozott, a vendégek kapusának már az ötödik percben bravúrral kellett védenie. A játékrész derekától fokozódott a nyomás a budafoki kapun, s bár Póser újabb bravúrjaival egy ideig tartotta a gól nélküli állást az újonc, Simon Krisztián közeli lövésénél már ő is tehetetlennek bizonyult. A térfélcserét követően is a lila-fehérek birtokolták többet a labdát, azonban ebben a periódusban fölényük már inkább meddő volt, helyzeteket nem tudtak kialakítani.

Osztozkodtak a pontokon

Szabadrúgásokból a Budafok volt veszélyesebb: Kulcsár próbálkozását Banai kapufára tolta, később azonban a csereként beállt, Puskás-díjas Zsóri mesteri tekerésénél már nem tudott hárítani a hazai hálóőr sem. Az egyenlítést követően ismét fokozta a tempót az Újpest, de gyors ellentámadásokból a BMTE-nek is volt lehetősége megszerezni a győztes találatot. A 94. percben Zsóri fellökte Ristevskit, majd rátaposott a lábára, az újpesti játékos pedig fellökte a budafoki csatárt. Az élvonalban ezen az összecsapáson debütáló Zierkelbach mindkettőjüknek piros lapot mutatott fel. Egyik csapat sem járt szerencsével, így be kellett érniük pontosztozkodással.

PestiSracok facebook image

OTP Bank Liga, 2. forduló:

Újpest FC–Budafoki MTE 1–1 (1–0)

Szusza Ferenc Stadion, 2861 néző, v.: Zierkelbach gólszerzők: Simon K. (35.), illetve Zsóri (69.) piros lap: Ristevski (94.), illetve Zsóri (94.) sárga lap: Bacsa (56.), Gigic (58.), illetve Romic (37.), Szabó M. (60.)

Újpest FC: Banai – Máté, Kastrati, Ristevski, Burekovic – Simon K., Onovo, Mitrovic (Szakály, 77.), Nwobodo – Gigic (Bjelos, 63.), Bacsa (Stieber, 76.)

Budafoki MTE: Póser – Margitics, Vaszicsku, Romic, Medgyes – Filkor, Oláh – Skribek (Szabó M., 53.), Kulcsár K. (Lőrinczy, 69.), Takács R. – Kovács D. (Zsóri, 63.)

Forrás: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!