Pesti Srácok

Losonczi Dávid elvesztette a bronzmeccset, 5. lett birkózásban

Losonczi Dávid elvesztette a bronzmeccset, 5. lett birkózásban

Félő, hogy ez az olimpia már nem fog megváltozni, ami a magyar pechet és bírói beavatkozásokat illeti. Losonczi Dávid akár megkaphatta volna a győzelemhez szükséges pontokat a birkózás 87 kg-os súlycsoportjának bronzmeccsén, ám ehelyett vereséget szenvedett, és így 5. helyen végzett, nem sikerült világbajnokunknak az éremszerzés.

Losonczi Dávid – okulva az elődöntő nehézségeiből – taktikusan vágott neki a küzdelemnek. Ez a birkózás csalási lehetőségre optimalizált szabályrendszerében azt jelenti, hogy az első menetet csak túl kell élni, és kivédekezni az ellenfél kísérleteit, beleértve a parterhelyzetben indított támadását. Így az ellenfél kapja az első technikai pontot, a második menetben pedig ezt visszaadja a bíró, és utolsó szerzett ponttal máris nekünk áll a zászló. Az első menetben minden rendben is ment, Bisultanov 1:0-ás vezetésével zárult, de bizakodóan tekinthettünk a másodikra, nemcsak a várható egyenlítés, hanem amiatt is, hogy Losonczi tartalékolta az erejét a végjátékra.

Neki is ugrott papírforma szerint a dánnak, gyötörte, ahol érte, ám az ellenfél jól védekezett. Jött a parterhelyzet, ahol nehezen találta a jó fogást Losonczi, de végül csak meglett, és kipörgette a szőnyegről Bisultanovot. Ez két pontot ért volna, ha az akció megindítása utáni pillanatban nem fújt volna bele érzékenyen a sípjába a bolgár mérkőzésvezető, hogy állásból folytatódjon a meccs. A magyar 2 pont így elmaradt, ellenben az egyre jobban elfáradó Losonczit a biztonság kedvéért leküldték még egyszer parterbe, és Bisultanov eldobni ugyan nem tudta, felvenni viszont igen, és tulajdonképpen kigyalogolt vele a szőnyegről. Ez egy pontot ért így az ellenfélnek, és ezt az erejével elkészült magyar birkózó nem bírta már kiegyenlíteni.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!