Pesti Srácok

Esélyt sem hagyott a Győr a Podgoricának

Esélyt sem hagyott a Győr a Podgoricának

A Győri Audi ETO KC végig magabiztosan kézben tartva a meccset, 26:20-ra legyőzte a montenegrói Buducsnoszt Podgorica csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjében szombaton, így vasárnap finálét játszhat.

A kezdéseket korábban többször ellazázó magyar együttes már a mérkőzés elején ellépett ellenfelétől (4:1), amely Katarina Bulatovics és a román Cristina Neagu vezérletével tartotta magát. Öt perccel a vége előtt már ötöt rakott közé a Győr, de a bírók is több olyan ítéletet hoztak, amelyekkel segítettek meccsben tartani a montenegrói bajnokot. Különös egyébként, hogy román bírópáros vezethette a meccset, miközben a másik elődöntőben a román CSM Bukarest az egyik érdekelt csapat, így ennek a meccsnek a játékvezetői hatással lehettek a román csapat esetleges döntőbeli ellenfelére. Ők is kevésnek bizonyultak azonban, hiába zárkózott följebb a Podgorica, Broch, a győriek holland beállósa az utolsó pillanatokban szemfülesen halászta le az ellenfél kapusának passzát, és az üres kapuba lőtt – ezzel szünetben már egy tucatnál járt az ETO (12:9). A magyar csapat legeredményesebbje még úgy is Görbicz Anita volt, hogy már jó ideje – kivételes irányítói képességei ellenére – valamiért a balszélen játszatja Ambros Martín. A másik oldalon kizárólag Bulatovics és a román Neagu tudott betalálni.

Háromgólos sorozattal kezdte a második félidőt a Győr, így egyre simábbá kezdett változni a meccs, hiszen már hat volt a különbség. A Buducsnoszt kilenc perc után tudta megszerezni büntetőből az első második félidős gólját, de onnantól állandósult az öt-hatgólos távolság a két csapat között. Változatlanul voltak fura bírói ítéletek, nem mintha ezek érdemben a továbbjutás esélyével ruházták volna fel a Podgoricát, a 43. percben viszont Tomori, a győri védelem egyik erőssége kipontozódott a harmadik kiállításával. Görbicz és Groot is nagyon élt, szórták a gólokat, és az utolsó tizenhárom percben már egy pillanatra sem tudott ötön belülre jönni a balkáni csapat. Görbicz kilenc góllal zárta a meccset, az ETO pedig készülhet a döntőre.

Győri Audi ETO KC – Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 26:20 (12:9)a Győr gólszerzői: Görbicz 9, Groot 5, Amorim 4, Broch 3, Bódi 2, Tomori, Mörk, Hársfalvi 1-1

PestiSracok facebook image

A győriek korábban kétszer (2013, 2014) diadalmaskodtak a BL-ben, háromszor (2009, 2012, 2016) ezüstérmesek lettek, négyszer (2007, 2008, 2010, 2011) pedig az elődöntőben állították meg őket. A Buducsnoszt a 13. elődöntőjét játszotta, és tizedszer nem jutott tovább.

PS, MTI

Ajánljuk még

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.