Pesti Srácok

George F. Hemingway: Dunaszerdahely egy szlovák falu

George F. Hemingway: Dunaszerdahely egy szlovák falu

Végre sikerült kirúgnia a Honvédnek a holland kóklert, erre a tulajdonos egyszerre megkóstolta a klub korábbi sikeredzőjét, és Dunaszerdahely városát. George F. Hemingway szerint Marco Rossi csak a pénz miatt választotta a "szlovák falut".

Ebből nem lesz kispesti stadion - jegyezhetik meg rosszmájúan a Honvéd szurkolói. George F. Hemingway tulajdonos személye eddig is megosztotta a futballtársadalmat és a közvéleményt, hiszen karakán, szuverén, szókimondó személyiségről van szó. A Budapest Honvéd tulajdonosát Szabó György néven anyakönyvezték, Amerikában vette fel a híres nevet, majd később visszatért befektetőként Magyarországra. Megvásárolta, s ezzel megmentette az egyesületet, amelyet sohasem akart felkarolni a politika. Hemingway mindig őszintén nyilatkozik, gyakran viccesen, ironikusan, máskor bődületes nagy ostobaságokat mondva. Ezúttal sokak önérzetébe belegázolt. A Honvéd sikeredzőjéről, a Dunaszerdahelyhez igazoló Marco Rossiról beszélve azt mondta a sportcsatornán:

Bár a riporter, Szombathy Pál visszakérdezett, hogy: „Dunaszerdahely egy szlovák falu?”, Hemingway nem vette a lapot: „Hát nem is ott lakik az ember, hanem Pozsonyban lakik. Miért nem lakik Dunaszerdahelybe', ha annyira izgalmas hely volna, biztos ott lakna” – magyarázta.

PestiSracok facebook image

Ezt kár lenne kommentálni. Erős a gyanúnk, hogy egy blogbejegyzésben majd átértékeli a dolgot. A Kispestre térve: Rossi döntésében valóban szerepet játszhatott a pénz, mégpedig Hemingway üzletpolitikája, aki nem igazán szeret túl sokat beletenni az egyesületbe. Ezt nagyon nem is lehet kritizálni, üzletemberről van szó, és a magyar futball nem olyan valami, ami vonzaná az önzetlen mecénásokat. Az olasz edző jól tudta, hogy hiába ért el bajnoki címet a Kispesttel, erősítésről szó sem lehet. Már az is meglepő volt, hogy megmaradt az előző keret. Rossi ezért váltott, Hemingway pedig egy igazi kóklert hozott a helyére (bár ezt nyilván nem sejthette), a sehol sem bizonyított holland hamar meg is bukott, a Honvéd-szurkolói minden mérkőzésen Rossit követelik vissza. Természetesen egyelőre hiába. Úgy tűnik, nkább marad a „szlovák faluban”. Ahol mintha egy kicsit több szurkoló járna ki a meccsekre...

Fotó: 24.hu

Ajánljuk még

Milliárdos ingatlanvagyonnal gyarapodik tovább tatabányai családok nyomorán a „Szeviép-család” – Csinos céghálót találtunk az egykori vezér fia körül

Exkluzív 2022 május 25.
A Pesti TV Az Ügy című riportműsorában mutattuk be a tatabányai szellemtársasházat, amely tizenöt éve áll befejezetlenül. A huszonegy lakásos, a földszinten nagy irodaépületet is magába foglaló ingatlant sajátos konstrukcióban kezdték építeni 2004 után. A telektulajdonos, első számú építtető, a Környe és Vidéke Takarékszövetkezet ingatlanhasznosító cége, a Tak-Ing végelszámolás alatt áll; az építő Pólus Kft. 2007 óta felszámolás alatt; a lakásaikat előre kifizető tatabányai családok, összesen tizenöt károsult család a mai napig nem kapott vissza egy fillért sem. Közben tavaly év végén a félkész épület az egyik szeviépes érdekeltség kezébe került. A Szeviép-üggyel a PestiSrácok.hu az elmúlt években kiemelten foglalkozott; követjük a több száz kisvállalkozó csődjéért felelős, csődbűncselekménnyel vádolt milliárdosok ma is tartó büntetőperét. Megmutattuk, hogy a mai napig milyen luxusban élnek, és egy tényfeltáró cikksorozatban azt is, hogy a Szeviép csődeljárása előtt milyen elképesztő céghálót építettek fel a Szeviép-vezérek, amely cégekben immár egy-egy családtagjuk a tulajdonos. Ebben a tényfeltáró riportban azt mutatjuk meg, hogyan kerül a Szeviép-vezér B. Sándor fia Tatabányára, miként jutottak hozzá a tizenöt család anyagi megnyomorítását jelentő, milliárdos értékű ingatlanvagyonhoz, és azt is, hogy a tatabányai botrányban szereplő cég csak egy az újabb céghálóban. Körülbelül tíz milliárdos vagyont találtunk éppen csak, hogy „muzsikáló” cégekben, és mindez az egyik B.-fiú kezében fut össze.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.