Pesti Srácok

Hemingway bocsánatot kért a szlovák faluzásért: „Nagyra tartom a felvidéki magyarság törekvését”

Hemingway bocsánatot kért a szlovák faluzásért: „Nagyra tartom a felvidéki magyarság törekvését”

Ha már támadtuk, illik megemelni a kalapunkat George F. Hemingway előtt. A Budapest Honvéd elnök-tulajdonosa bocsánatot kért azért, mert „szlovák falunak” nevezte Dunaszerdahelyt. Elmondása szerint nagyon nagyra tartja azt, amit a felvidéki, és tágabb értelemben a határon túli magyarság tesz nemzeti identitása védelméért.

Év végi értékelőjében kért bocsánatot kijelentéséért George F. Hemingway. Ez ebben az országban, ahol ehhez nem igazán szokhattunk hozzá, szép tettnek tekinthető. A Budapest Honvéd elnök-tulajdonosa a héten egy interjúban „szlovák falunak” nevezte Dunaszerdahelyt. A hatás nem maradt el. Azt mondta, akaratlanul bántotta meg a felvidéki és határon túli magyarságot, mert nagyon fontosnak tartja azt, amit tesznek, hogy minden áron megőrzik nemzeti identitásukat. Bár papírról olvasta fel a szöveget, de hosszan beszélt az ügyről, így lépése őszintének, és értékelendőnek tekinthető.

„Kitartani egy hiba mellett nem erény. Érzem, hogy sok embert, magyar testvéreinket, akik ellenséges közegben nehéz harcot vívnak nemzeti identitásuk megtartásáért, ha akaratlanul is, de megbántottam. Ezért bocsánatot kérek.”

https://www.facebook.com/honvedfc/videos/1600020120056711/

Csütörtökön írtunk arról, hogy Hemingwaynek amúgy fontos a magyarság ügye. Közel tíz évvel ezelőtt még Gyárfás Tamással szemben, a hírhedt médiacézár azóta már kimúlt Naptévéjében védte meg azt a jótékonysági meccset, amelyet a DAC-szurkolóiért szervezett. A dunaszerdahelyi drukkereket akkor a szlovák rendőrök támadták meg.

PestiSracok facebook image

Fotó: Nepszava.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!