Pesti Srácok

Messiék a hajrában villantak, harminchét bajnoki óta veretlen a Barcelona

Messiék a hajrában villantak, harminchét bajnoki óta veretlen a Barcelona

Továbbra is veretlen a Barcelona a spanyol bajnokságban, de valami egészen elképesztő két perc kellett ehhez. A Sevilla a második félidőben teljesen megérdemelten két góllal vezetett, simán lőhetett volna négyet-ötöt is, de kihagyta a helyzeteket, és a Barcelona büntetett. Suárez a 88. percben szépített, Messi a 89.-ben egyenlített. Harminchét bajnoki óta nem kaptak ki.

Óriási meccset játszott a Sevilla, és ha egy kicsit jobban koncentrál, simán, négy-öt (!) góllal is legyőzhette volna a spanyol bajnokságban veretlen Barcelonát. Nem így történt, bár a hazai együttes 2–0-ra vezetett, Suárez a 88. percben szépített, aztán a 89. percben a sérüléssel bajlódó, így csereként beállt Messi egyenlített. A lendületesen futballozó, szép, egyszerű, de hatásos kontrajátékot játszó sevillai együttes csak magát hibáztatja. Nagyobbnál nagyobb ziccereket hibáztak el, Jesús Navas és társai a legnagyobb lehetőségeket is elrontották. Vesztükre.

A hátul egészen sok hibával védekező, de elől sem túl sokat mutató Barcelona a semmiből támadt fel, és szerezte meg legalább az egyik pontot. A katalán együttes ezzel továbbra is veretlen a spanyol bajnokságban, az előző sorozatot is ideszámítva harminchét meccs óta nem kapott ki. Egészen elképesztő sorozat ez.

A Real Madrid korábban, délután 3–0-ra győzött a bennmaradásért harcoló Las Palmas vendégeként. Cristiano Ronaldo nem játszott, sajnálhatja, hiszen a Real ezúttal is rúghatott büntetőt (kettőt is). Bár a harmadik helyen álló Real valamit csökkentett a hátrányából, a Barcelona ezzel együtt 13 ponttal vezet előtte.

PestiSracok facebook image

Fotó: Marca.com

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!