Pesti Srácok

Kimászott a gödörből a Ferencváros és kiütötte a Felcsútot

Kimászott a gödörből a Ferencváros és kiütötte a Felcsútot

Esélye sem volt a felcsúti Puskás Akadémiának a Ferencváros otthonában: bár az első félidőben még nem született gól, már akkor is csak a csoda mentette meg a vendégegyüttest. A szünet után az sem: a Fradi végül négy gólig jutott, így kimászott a kisebb gödörből, és továbbra is vezeti a bajnokságot.

Az éllovas Ferencváros 4–0-ra legyőzte a felcsúti Puskás Akadémiát a labdarúgó OTP Bank Liga 22. fordulójában. Bár a felcsútiak letámadásos taktikával közel fél órán át a mezőnyben tudták tartani a labdát többet birtokló házigazdákat, a támadójátékuk azonban erőtlen volt, Radó révén csupán egy helyzetük adódott. Ugyanakkor a lendületes – kapufáig is jutó – Petrjak vezérletével több helyzetet dolgozott ki a Ferencváros, melynek első gólját a szünet előtt les címén érvénytelenítette Farkas Ádám játékvezető.

Gyors gólokkal kezdte a második félidőt a házigazda csapat, amely négy perc alatt 2–0-ra elhúzott: előbb Gorriaran értékesített egy büntetőt, majd Petrjak centerezésszerű lövése perdült a felcsúti kapuba Bokros lábáról. Az 58. percben kontra végén talált be a házigazda – Nguen volt a gólszerző –, és a folytatásban visszafogott tempó mellett is biztosan őrizte előnyét. A későbbiekben a Puskás Akadémia némi mezőnyfölénybe került ugyan, de helyzetet nem tudott kidolgozni. Szignyevics révén viszont a hosszabbításban negyedik találatát is megszerezte az FTC.

A Ferencváros a győzelemmel visszavágott az ősszel elszenvedett 1–0-s vereségért a Puskás Akadémiának, amely vendégként továbbra is nyeretlen a fővárosi riválissal szemben: egy döntetlen mellett hatodszor maradt alul. A ferencvárosi együttes pályaválasztóként immár 31 találkozó óta nem kapott ki a bajnokságban.

PestiSracok facebook image

A Vidi nehezen, de végül legyőzte a Haladást otthon. Az egyetlen gólt Kovács István szerezte. Az Újpest 5–0-ra nyert a Diósgyőr ellen.

Forrás és fotó: MTI

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.