Pesti Srácok

Erődemonstráció: hét góllal győzött Norvégiában a csoportelső Győr

null

Ha a Győr koncentrál, nagyjából verhetetlen. A női kézilabda Bajnokok Ligájában címvédő magyar csapat hét góllal győzött idegenben a csoportmásodik norvég Vipers ellen. Jöhet a negyeddöntő.

A címvédő Győr 33–26-ra nyert a norvég Vipers Kristiansand otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének hatodik, utolsó fordulójában, szombaton. A mérkőzés tulajdonképpen tét nélküli volt a BL-címvédő magyar csapatnak, amely már korábban is bebiztosította a csoport első helyét.

Eleinte felváltva estek a gólok, majd hatékonyabb támadójátéka nyomán két találat volt a Győr előnye (6–8). A Vipers gyorsan fordított, és a szünetig ismét szoros lett az állás. A második félidő elejét hasonlóan nagy küzdelem jellemezte, mint az első felvonást, és amikor a vendégek egy 3–0-s sorozattal elléptek, a hazaiak időt kértek. Linn Jörum Sulland jóvoltából tartották magukat a norvégok, de egy újabb 5–1-es győri széria után ismét időt kellett kérniük. A Győr, amikor úgy gondolta, hamar eldöntötte a meccset.

Bár a hazaiak a hajrában igyekeztek csökkenteni a különbséget, de nem jártak sikerrel. A negyeddöntő első mérkőzéseit április 6-7-én, a visszavágókat egy héttel később rendezik. A Győr ellenfele a dán Odense lesz.

PestiSracok facebook image

Fotó és forrás: MTI

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.