Pesti Srácok

Ezúttal gálázott a Fradi, hét gólt kapott a Diósgyőr a Ferencvárostól

Ezúttal gálázott a Fradi, hét gólt kapott a Diósgyőr a Ferencvárostól

A szombati esti meccs után nem panaszkodhattak a ferencvárosi szurkolók, a Fradi kiütötte a vendég Diósgyőrt. A hétgólos győzelem során Varga Roland, Szignyevics és a csereként beállt Lanzafame is duplázott. A Ferencváros immár harminckét meccs óta veretlen hazai pályán, és továbbra is vezeti a bajnokságot.

Az éllovas Ferencváros 7–0-ra kiütötte szombaton a vendég Diósgyőrt a labdarúgó OTP Bank Liga 23. fordulójában. A hazai együttesben három játékos is két gólt szerzett.

A Ferencváros azonnal magához ragadta a kezdeményezést, de hiába dolgozott ki helyzeteket, a vezetést csak a 27. percben szerezte meg Gorriaran révén. A DVTK elsősorban a védekezésre koncentrált, viszont bátran indult kontrára, Prosser előtt két lehetőség is adódott. A hazaiak a 32. percben büntetőből növelték előnyüket – Varga Roland volt az ítéletvégrehajtó –, amivel sikerült megtörniük az addig lelkes diósgyőrieket, akik a szünetben már háromgólos hátrányban voltak.

A házigazdák a második félidő elején két perc alatt két gólt értek el: előbb Varga, majd Szignyevics szerezte meg fejjel második találatát. A Ferencváros lendülete tovább tartott, a 67. percben pedig létszámfölénybe is került: Karan buktatta a legmozgékonyabb hazai játékost, Petrjakot. A végjátékban a csereként pályára lépő Lanzafame is duplázott, végképp gólzáporossá téve a hazai sikert.

PestiSracok facebook image

A Ferencváros sorozatban negyedszer győzte le a diósgyőrieket - harmadik alkalommal otthon -, ezeken a találkozókon a gólkülönbsége 19–2. A DVTK-t az egy héttel ezelőtti, 5–0-s újpesti vereség után ismét padlóra küldték. A ferencvárosi együttes pályaválasztóként immár 32 találkozó óta nem kapott ki a bajnokságban.

Forrás és fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!